Znamy laureatów

Opublikowano 17 Maj 2012
Konkursu na obiekt przestrzenny z cegły klinkierowej

„Konkursu na obiekt przestrzenny z cegły klinkierowej”!

Prace konkursowe oceniło Jury w składzie:

prof. Adam Myjak – Rektor Elekt ASP w Warszawie – przewodniczący Jury prof. Katarzyna Koczyńska-Kielan – Wydział Ceramiki i Szkła ASP im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu – sędzia referent prof. Kazimierz Raba – Dziekan Wydziału Rzeźby Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu prof. Christos Mandzios – Dziekan Wydziału Malarstwa i Rzeźby ASP im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu Lidia Misiuna – Kierownik dz. marketingu, Röben Polska Krzysztof Omilian – Koordynator regionów, Röben Polska Beata Urbanowicz - Koordynator projektu plastycznego wystroju miasta, Wydział Architektury i Budownictwa, Urząd Miejski Wrocławia Katarzyna Hawrylak-Brzezowska – Miejski Konserwator Zabytków, Urząd Miejski Wrocławia

W wyniku obrad Jury przyznało następujące nagrody:

I nagrodę w wysokości 10 000 zł. przyznano dla pracy Sebastiana Warszawy oraz Wioletty Buczek–Warszawy z Rzeszowa (oznaczonej kodem: 620840).

Uzasadnienie:Pierwszą nagrodę przyznaje się za trafne i syntetyczne opracowanie formy przestrzennej oraz właściwą jej korelację z zagospodarowaniem terenu. Jury doceniło maksymalne wykorzystanie zadanego materiału (cegły klinkierowej). Praca, mimo swojej prostoty, stwarza możliwość wielorakiej interpretacji.

II nagrodę 3000 zł. przyznano pracy, której autorami są Łukasz Karkoszka z Sosnowca i Kamila Jacyniuk z Lubina (oznaczonej kodem: 010321).

Uzasadnienie:Za interesującą formę przestrzenną korespondującą z architekturą kościoła pod wezwaniem św. Michała Archanioła, ze szczególnym zwróceniem uwagi na intrygujące rozwiązanie dojścia ścieżką w formie cienia, przy użyciu jednolitego materiału.

Jury zauważa monumentalność formy i dopuszcza możliwość zmiany wielkości bryły.

III nagrodę w wysokości 1500 zł. przyznano pracy Agnieszki Borowskiej i Michała Walczaka z Warszawy (oznaczonej kodem:140811).

Uzasadnienie:
Za oryginalność rozwiązania projektu oraz niekonwencjonalne przedstawienie modelu, który staje się autonomicznym obiektem rzeźbiarskim.

Jury postanowiło również przyznać wyróżnienie honorowe pracy, której autorem jest Alojzy Gryt z Wrocławia (kod pracy: 734081).

Uzasadnienie:
Za odważne rozwiązanie przestrzenne nawiązujące klimatem do form architektonicznych najbliższego otoczenia i historii miejsca.

Firma Röben, w trybie pozakonkursowym, przyznała wyróżnienie honorowe pracy autorstwa Alexandra Smaga z Wiednia (kod pracy: 000303).

Uzasadnienie:
Wyróżnienie przyznane zostało w trybie pozakonkursowym, ponieważ praca nie spełnia wymogów formalnych. Firma Röben docenia urodę plastyczną i innowacyjność wykorzystania materiału.

Do konkursu zgłoszono 24 prace z całej Polski, a nawet zagranicy. Laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.

info: Piotr Kielan
zamieścił: pb