Przejdź do treści

Wystawa Wrocławskiej Szkoły Grafiki w Szanghajskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz ELIA Leadership Symposium w Hangzhou

Ogłoszenie
Opublikowano 03 gru 2019

Zapraszamy do obejrzenia pierwszej części fotorelacji z oficjalnej wizyty przedstawicieli naszej uczelni w Chinach (Shanghai).

Od 13-20.11.2019 Muzeum Sztuki Shanghai Academy of Fine Arts prezentowało dzieła Wrocławskiej Szkoły Grafiki. Wystawa była rezultatem pogłębiającej się współpracy pomiędzy uczelniami oraz formą dialogu pomiędzy zachodnim i wschodnim dorobkiem grafiki artystycznej. W trakcie jej trwania zaprezentowano prace 21 dydaktyków i doktorantów z naszej Akademii (poniżej znajduje się lista prezentowanych artystów). Dla upamiętnienie tego wydarzenia strona chińska przygotowała katalog z wystawy, który został wręczony delegacji z ASP we Wrocławiu podczas wizyty na wystawie 18 listopada. Wizyta w Shanghai Academy of Fine Arts była również okazją do przedyskutowania dalszej współpracy pomiędzy uczelniami. Rezultatem tego spotkania było podpisanie porozumienia zakładającego dalsze działania umożliwiające wymianę dydaktyków i studentów oraz chęć uczestnictwa we wspólnych projektach artystycznych. Akademię Sztuk Pięknych im. E. Gepperta reprezentowali w Szanghaju: Prorektor prof. Aleksandra Janik, Dziekan Wydziału Grafiki prof. Jacek Szewczyk, prof. Chris Nowicki oraz Specjalistka ds. Współpracy z Zagranicą, Kinga Bacewicz.

Kolejnym wydarzeniem wspierającym internacjonalizację ASP we Wrocławiu było uczestnictwo uczelnianej delegacji w ELIA (The European League of Institutes of the Arts) Leadership Symposium 2019, które odbywało się w dniach 20-22.11.2019 w Hangzhou. Temat sympozjum brzmiał Mapping the Common Ground: Collaborations across cultures, zaś przewodnim zaganianiem rozważanym w trakcie merytorycznych dyskusji była rola sztuki w dążeniu do poprawy społeczeństwa przez operowanie pojęciem utopii. W trakcie konferencji prezentowane były innowacyjne projekty architektoniczne i edukacyjne, które w pozytywny sposób wpłynęły na wybrane społeczności. Sympozjum było przestrzenią do spotkań i rozmów roboczych pomiędzy przedstawicielami uczelni artystycznych z kilkudziesięciu krajów świata. Rezultatem udziału w sympozjum było podpisanie memorandum o współpracy z gospodarzem wydarzenia, China Academy of Art w Hangzhou.

W trakcie pobytu w Chinach delegacja z ASP we Wrocławiu w dniach 24-25.11.2019 odwiedziła również Northeast Normal University w Changchun. W trakcie roboczego spotkania w Chaangchun omówione zostały możliwości międzyuczelnianej współpracy w ramach programu Erasmus+, Visiting Professor oraz inne formy rezydencji artystycznych.

Poniżej znajduje się lista artystów, który prace prezentowane były na wystawie w Muzeum Sztuki Shanghai Academy of Fine Arts (w kolejności alfabetycznej wg. nazwiska):

Zuzanna Dyrda
Sarah Epping
Beata Filipowicz
Paweł Frąckiewicz
Mariusz Gorzelak
Agata Gertchen
Aleksandra Janik
Anna Janusz-Strzyż
Anna Kodź
Wojciech Kołacz
Marta Kubiak
Marta Lech
Sebastian Łubiński
Paweł Puzio
Jacek Szewczyk
Christopher Nowicki
Vinicius Sordi Libardoni
Varvara Tokareva
Anna Trojanowska
Przemysław Tyszkiewicz
Małgorzata Warlikowska


zdjęcia: J. Szewczyk, K. Bacewicz, A. Janik

info: K. Bacewicz

zamieściła AZG

Pozostałe aktualności