Przejdź do treści

WYSTAWA DO WROCŁAWIA, DO WROCŁAWIA W MWW

Ogłoszenie
Opublikowano 18 paź 2016

Wystawa w Muzeum Współczesnym Wrocław jest Drezdeńską rewizytą po kwietniowej prezentacji studentów z Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta w Galerii Oktogon w Dreźnie. Wystawa prac studentów z Wrocławia zainicjowała równocześnie projekt Pociąg do Sztuki.

Do Wrocławia, do Wrocławia

Nach Wrocław, nach Wrocław

Absolwentki i absolwenci Akademii Sztuk Wizualnych w Dreźnie

Marie Athenstädt, Ella Becker, Julia Boswank, Justus Bräutigam, Elizabeth Charnock, Alexander Endrullat, Arina Essipowitsch, Sarah Gosdschan, Wiebke Herrmann, Susa Luis, Stephanie Lüning, Moe Matsuhashi, Paul M. Müller, Lisa Pahlke, Sylvia Pásztor, Charlotte Perrin, Bianca Rüterbories, Marten Schech, Adéla Součková, Benjamin Stölzel

Wystawa: 8. -30.10.2016

Wernisaż: 7.10.2016 godz. 18

Miejsce: Muzeum Współczesne Wrocław

Wystawa w Muzeum Współczesnym Wrocław jest Drezdeńską rewizytą po kwietniowej prezentacji studentów z Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta w Galerii Oktogon w Dreźnie. Wystawa prac studentów z Wrocławia zainicjowała równocześnie projekt Pociąg do Sztuki.

Ten wielowymiarowy projekt, którego inicjatorem i organizatorem jest Goerlitzer Kulturservicegeselschaft a partnerami Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta z Wrocławia i Akademia Sztuk Wizualnych w Dreźnie jest skoncentrowany na działaniach artystycznych w pociągach relacji Wrocław - Drezno i prezentuje szeroką panoramę różnorodnych postaw artystycznych Drezna i Wrocławia.

W kwietniu 40 polskich studentów ASP we Wrocławiu wzięło udział w wystawie Do Drezna, do Drezna w Galerii Oktogon w Dreźnie, teraz 20 absolwentów Akademii Sztuk Wizualnych w Dreźnie odwiedzi z wystawą tegoroczną Stolicę Kultury. W ten sposób po raz pierwszy zostanie we Wrocławiu zaprezentowana Młoda Sztuka z Drezna.

Zainspirowani położonym w centrum miasta schronem przy pl. Strzegomskim, w którym znajduje się siedziba Muzeum Współczesnego Wrocław a także wspólną historią, młodzi artyści z Drezna zaprezentują wystawę artystycznych przestrzeni : centralnych i powierzchniowych, intymnych światów i pozaziemskich perspektyw, miejskich przestrzeni, obszarów aktywności i przestrzeni organicznych. Artyści poruszą problem zawłaszczania przestrzeni, zniszczenia i przeorganizowania w kontekście dyskusji o architektonicznych strukturach obszarów urbanistycznych, podejmą także refleksję dotyczącą nastrojów w obliczu współczesności.

Pokaz obejmuje różnorodne kreacje artystyczne: malarstwo, rysunek, rzeźba oraz video, instalacja i performance jak również realizacje dedykowane secjalnie do przestrzeni Muzeum Współczesnego Wrocław..

Kuratorem wystawy jest Susanne Greinke (HfBK Dresden)


Tekst: Jarosław Grulkowski, Zdjęcia: Magdalena Skrabek, Jarosław Grulkowski

Pozostałe aktualności