Wyniki konkursu Emocje i siła kobiety – Frida Kahlo
Miło nam poinformować, że konkurs Homla & Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu: Emocje i siła kobiety – Frida Kahlo został rozstrzygnięty.
Komisja konkursowa w składzie, której znaleźli się z ramienia firmy Homla – Pani Magdalena Guzik oraz Pani Paulina Grodzińska, a także z ramienia Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu – Rektor prof. Wojciech Pukocz, Dziekana Wydziału Malarstwa dr hab. Marta Borgosz oraz Kierowniczka Katedry Malarstwa dr Sonia Ruciak wytypowała następujących laureatów i laureatki:
- Nagroda główna – 2000 zł: Sara Nowacka, Tribute to Frida
- II Nagroda – 1500 zł: Julita Walczak, Dziergająca
- III Nagroda – 500 zł: Emilia Kapiec, The inside
Wyróżnienia – 5 bonów podarunkowych do wykorzystania w sieci Homla, o wartości 200 zł:
- Karolina Parys, Wnętrze inspirowane Fridą Kahlo
- Julia Wasilko, Wyzwolone piękno
- Julia Kochańska, Ja
- Betina Szulc, Moc cierpienia
- Karolina Burbano-Marek, Piękno rodzi się z bólu
Serdecznie gratulujemy!
Uzasadnienie Komisji konkursowej
Nagroda główna: Sara Nowacka, Tribute to Frida
Praca będąca jednocześnie hołdem dla Fridy Khalo oraz siły współczesnej kobiety. Tajemnicza i symboliczna opowieść, którą każdy może odczytać na swój sposób i odnaleźć w niej własną historię. Urzeka i pociąga siłą wyrazu, umiejętnym operowaniem symbolami i mocą spojrzenia bohaterki.
II Nagroda: Julita Walczak, Dziergająca
Ponadczasowy portret kobiety żyjącej tu i teraz, tam i wtedy. Praca swobodnie nawiązująca do estetyki i symboliki obrazów Fridy Khalo, przefiltrowana przez współczesne doświadczenie i lokalną tożsamość.
III Nagroda: Emilia Kapiec, The inside
Mocny i wyrafinowany estetycznie portret everywoman. W tym uniwersalnym przedstawieniu bohaterki może odnaleźć się każda kobieta, podobnie jak w historii życia Fridy Khalo. Nie potrzeba wielu środków, aby zbudować pełną opowieść…
Wyróżnienie: Karolina Parys, Wnętrze inspirowane Fridą Kahlo
Projekt będący jednocześnie kobiecym centrum dowodzenia, pieśnią pochwalną dla meksykańskiej artystki, estetyczną epopeją na cześć kobiecego wnętrza – domowego i duchowego.
Wyróżnienie: Julia Wasilko, Wyzwolone piękno
Praca, w której zawiera się siła i subtelność, piękno i dzikość – atrybuty kobiecej natury, pokazane bez pokazywania kobiety. Symboliczna, narracyjna, wielowątkowa opowieść; rebus, szarada, wiersz… tylko dla wrażliwych.
Wyróżnienie: Julia Kochańska, Ja
Przejmujący portret współczesnej kobiety osadzony w najlepszej tradycji malarstwa. Nastrojowy, wieloznaczny, zapadający w pamięć.
Wyróżnienie: Betina Szulc, Moc cierpienia
Siła kobiecości zamknięta w malarskiej ekspresji cyfrowego medium. Miłość i bunt!
Wyróżnienie: Karolina Burbano-Marek, Piękno rodzi się z bólu
Prawdziwy i osobisty hołd złożony Fridzie Khalo, malarstwu i symbolizmowi. Wielowarstwowa opowieść dla wrażliwych i spostrzegawczych.