Wybory uzupełniające do Senatu z grupy studentów i doktorantów Wydziału AWWiS
Szanowni Państwo,
Wydziałowa Komisja Wyborcza AWWiS informuje, że w ASP im. E. Gepperta we Wrocławiu, w dniu 10 listopada 2023 r., zostaną przeprowadzone wybory uzupełniające do Senatu z grupy studentów i doktorantów Wydziału AWWiS.
10 listopada 2023 r. (piątek)
Wybory uzupełniające na Wydziale Architektury Wnętrz, Wzornictwa i Scenografii Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
Wybory uzupełniające przedstawicieli do Senatu ASP z grupy studentów i doktorantów Wydziału AWWiS
godz. 13.00 (1 termin)
godz. 13.30 (2 termin)
Wybory zostaną przeprowadzone w sali 410 CSU, Wrocław, ul. Traugutta 19/21
Udział w wyborach jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na udostępnienie swoich danych osobowych (imienia i nazwiska oraz adresu e-mail) przedstawicielom ASP przeprowadzającym procedury wyborcze oraz innym upoważnionym osobom. Dane osobowe zostaną wykorzystane wyłącznie w celu przeprowadzenia procedury głosowań w wyborach organów uczelni kadencji 2020-2024.
Wydziałowa Komisja Wyborcza AWWiS
dr hab. Michał Hrisulidis, przewodniczący
prof. Bartosz Jakubicki, wiceprzewodniczący
dr Wojciech Wesołek, sekretarz
Członkowie WKW:
Janusz Bochajczuk
Tomasz Niemiec
Aleksandra Slawicka
Procedura wyborów
Głosują tylko studenci i doktoranci Wydziału AWWiS ASP Wrocław na kandydata rekomendowanego przez Samorząd Studencki ASP Wrocław – wakat jednego miejsca w Senacie ASP z grupy studentów i doktorantów. Wybory zostaną przeprowadzone za pomocą kart do głosowania.
Przypomnienie powodu wyborów
W wyniku ukończenia studiów przez studenta Wydziału AWWiS Wojciecha Beresia i w związku z tym wygaśnięcia mandatu członka Rady Senatu, pozostaje wakat z ramienia przedstawiciela studentów i doktorantów w Radzie Senatu ASP.
Zasady i sposób głosowania
Głosują studenci i doktoranci Wydziału AWWiS ASP Wrocław. Samorząd Studencki ASP Wrocław rekomenduje z grupy studentów i doktorantów kandydata do Rady Senatu a kandydat musi wyrazić zgodę (załącznik). Głosowanie odbywa się za pomocą opieczętowanych kart do głosowania, które ustala Uczelniana Komisja Wyborcza. Jeśli w wyborach uczestniczy jeden kandydat, to wzór karty do głosowania musi uwzględnić "za", "przeciw" i "wstrzymujący się". Głosowanie odbywa się przez zaznaczenie jednej z odpowiedzi. Karta bez zakreśleń lub z zaznaczoną więcej niż jedną odpowiedzią lub całkowicie przedarta, jest nieważna. Obowiązuje bezwzględna liczba głosów czyli 50%+1 na każdego kandydata. Jeśli kandydat nie uzyskał odpowiednia ilość głosów, głosujemy do skutku. Kandydat z najmniejszą liczbą głosów – odpada.