Przejdź do treści

Wernisaż wystawy ,,Kolor''

Ogłoszenie
Opublikowano 02 mar 2016

3 marca, godz. 16.30, Muzeum Karkonoskie

W czwartek 3 marca o godz. 16.30 w Galerii na Górze w Muzeum Karkonoskim (II piętro) odbędzie się wernisaż wystawy zbiorowej zatytułowanej "Kolor". 

Zaprezentowane prace na wystawie w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze w „Galerii na Górze" pt. KOLOR należą do siedmiu studentek Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta i reprezentują takie kierunki jak: Konserwacja Ceramiki i Szkła, Sztuka i Wzornictwo Szkła, Wzornictwo, Scenografia, Sztuka Mediów, Fotografia i Multimedia. Zagadnieniem wystawy jest proces często niepohamowanej konsumpcji, która nas otacza. Studentki pokazują świat zainfekowanych stylem życia. Poszukują wolności w naturze. Przez obrazy czy kolaże, w których główną rolą jest barwa, komunikują się ze światem otaczającym. Na wystawie można m. in. oglądać grafikę, collage, fotografię, malarstwo, szklane rzeźby oraz prace wykorzystujące techniki łączone.

W wystawie biorą udział studentki ASP we Wrocławiu:

Natalia Kowalczuk - studentka wydziału Ceramiki i Szkła (kierunek Renowacja i Rekonstrukcja Szkła i Ceramiki) we Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od czasów liceum w swojej pracy artystycznej eksperymentuje z każdą nowo poznaną techniką plastyczną, stąd w jej dorobku znajdują się zarówno rzeźba, malarstwo, rysunek, jak i ceramika, szkło, fotografia czy prace tworzone techniką mieszaną. Jako osoba niesłysząca artystka zwraca więcej uwagi na sferę wizualną i emocjonalną, przez co jej prace są bardzo osobistym wyrażaniem siebie samej.

Maria Gogola - ur.16.09.1992r. w Tuchowie, obecnie studentka I roku studiów magisterskich na kierunku Sztuka i Wzornictwo Szkła wrocławskiej ASP. Brała udział w 17 wystawach w Polsce i Czechach. Swoje prace ze szkła wykonuje głównie na palnikach łącząc tą metodę z innymi technikami. 

Joanna Kubik – Urodzona w 1992 r. w Wodzisławiu Śląskim. Absolwentka Liceum Plastycznego w Bielsku – Białej na wydziale Artystyczny Druk Sitowy. Obecnie studentka Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa na kierunku Scenografia. Zajmuje się scenografią, malarstwem, grafiką. 

Gabriela Osiniak - Ukończyła liceum plastyczne im. Piotra Michałowskiego w Rzeszowie na kierunku metaloplastyka. Obecnie studiuje na ASP im. E. Gepperta we Wrocławiu, wydział Ceramiki i Szkła na kierunku Sztuka i Wzornictwo Szkła na drugim roku. Obecnie tworzy szkło i wykonuje prace z miedzi oraz mosiądzu wykonywanych techniką repusowania. 

Karolina Duda – absolwentka Studium Reklamy we Wrocławiu, obroniła też licencjat z zakresu projektowania biżuterii, a obecnie studiuje na wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Jest tegoroczną stypendystką Prezydenta Wrocławia w dziedzinie sztuk plastycznych.

Małgorzata Amarowicz – urodzona w 1989 roku, studentka studiów stacjonarnych II stopnia Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów (specjalizacja: fotografia). Jest absolwentką Wydziału Ceramiki i Szkła, kierunku Wzornictwo i Projektowanie Szkła, na którym uzyskała dyplom licencjacki pod kierunkiem prof. nadzw. Barbary Zworskiej-Raziuk i prof. Kazimierza Pawlaka. 

Paulina Olechowska - Urodzona w 1991 r. w Przemyślu. Zeszłoroczna absolwentka Chemii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Studentka I-go roku specjalności Fotografia i Multimedia na kierunku Sztuka Mediów na ASP im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Laureatka międzynarodowego konkursu fotograficznego kampanii społecznej „No Hate Speech Movement" w Strasburgu w 2014 roku.

______
zamieściła Anna Szalwa

Pozostałe aktualności