Przejdź do treści

Warsztaty z Jiřím Kovandą

Ogłoszenie
Opublikowano 17 paź 2013
1

Muzeum Współczesne Wrocławia zaprasza studentów ASP na warsztaty z Czeskim artystą Jirim Kovandą

MWW Zaprasza studentów ASP na warsztaty z Czeskim artystą Jirim Kovandą, których zwieńczeniem będzie wykonanie wspólnej instalacji prezentowanej na nadchodzącej wystawie w Muzeum Współczesnym Wrocław. Forma spotkań ma charakter otwarty, a sam Kovanda liczy na inicjatywę zaproszonych artystów. Warsztaty zakładają współtworzenie wystawy oraz otwarty przepływ myśli i idei. Aby wziąć udział w projekcie należy przesłać portfolio oraz kilkuzdaniową notkę dotyczącą proponowanego, wstępnego projektu.

Warsztaty odbędą się w terminie. 02.11.2013-07.11.2013.

Zgłoszenia, oraz pytania prosimy kierować na adres m.sobolewska@muzeumwspolczesne.pl. W terminie do 25 października 2013r.

***

Wystawa Jiříego Kovandy: „Jeszcze tu nie byłem" będzie pierwszą w pełni retrospektywną ekspozycją artysty i pierwszą tak duża prezentacją jego sztuki w Polsce. Kovanda to obecnie najbardziej znany i ceniony artysty z Republiki Czeskiej, będący zarazem legendą kultury wizualnej Europy Środkowej i Wschodniej.

Wystawa stanowić będzie swoistą analizę twórczości Kovandy począwszy od lat 70, to jest od czasów jego pierwszej, indywidualnej wystawy, mającej miejsce w Polsce, w warszawskiej galerii Mospan w 1976 roku, aż do chwili obecnej. Tytuł wystawy „Jeszcze tu nie byłem", zaproponowany przez artystę, oddaje subtelne poczucie humory i łagodnego absurdu, który cechuje jego minimalistyczne prace i działania.

Jiří Kovanda (ur. 1953 r. w Pradze) należy do grupy najsłynniejszych artystów czeskich sztuki współczesnej, którego prace prezentowane są w kontekście najważniejszych wystaw międzynarodowych takich jak, Documenta w Kassel (2007) czy Biennale w Sao Paolo (2012). Twórczość Jiriego Kovandy, składająca się głównie z akcji, instalacji oraz interwencji, jak również malarstwa (prac stworzonych głównie w latach 80. i 90.), spotkała się z dobrym przyjęciem na scenie międzynarodowej i reprezentuje widoczną oraz istotną rolę późnej modernistycznej sztuki konceptualnej odzwierciedlającej totalitarne i posttotalitarne społeczeństwo Europy Środkowej.


 Informacja: Karolina Bednorz

Pozostałe aktualności