Uniwersytet Młodego Odkrywcy - zakończenie projektu

Opublikowano 06 wrz 2019

3 września 2019 r. zakończono realizację projektu: „Uniwersytet Młodego Odkrywcy na Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

w ramach Działania 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym, Oś III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020.

126 osób w wieku 6 -16 lat wzięło udział w projekcie. Opracowano i zrealizowano programy zajęć dla dzieci i młodzieży w formie warsztatów i zajęć teoretycznych/pokazowych na 3 Wydziałach tj. Wydział Malarstwa i Rzeźby, Wydział Ceramiki i Szkła oraz Wydział Grafiki i Sztuk Mediów.

Uczestnicy mieli szansę współdziałać z artystami z wrocławskiej ASP oraz poznać tajniki pracyw środowisku naukowo-artystycznym. Powstały niezwykłe prace począwszy od szklanych witraży oraz instalacji w przestrzeni publicznej do książki artystycznej i audiobook'a.

Bardzo dziękujemy za współpracę nauczycielom/przedstawicielom:

-Zespołu Szkół Społecznych w Wołowie,

-Szkoły Podstawowej nr 108 im. Juliana Tuwima we Wrocławiu,

-Szkoły Podstawowej nr 80 im. Tysiąclecia Wrocławia,

-Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Sobótce,

-Szkoły Podstawowej nr 84 im. Obrońców Pokoju we Wrocławiu,

-Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie

-Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarowie,

-Zespołu Szkół Plastycznych im. Stanisława Kopystyńskiego we Wrocławiu,

-Fundacji „Made in Brochów".

Artyści/dydaktycy, dzięki którym projekt został zrealizowany i którzy chętnie dzielili się wiedzą to:

Kalina Bańka, Adam Włodarczyk, Tomasz Opania, Karina Marusińska, Mariusz Gorzelak, Wojciech Małek, Radosław Keler, Roland Grabkowski, Andrzej Kosowski, Piotr Masny, Sławomir Galiński, Weronika Surma jak i wykonawcy zewnętrzni: Krzysztoł Bryła, Krzysztof Skolak, Natalia Gołubowska, Katarzyna Kmita oraz wolontariusze (studenci ASP).

To właśnie im należą się szczególne podziękowania za poświęcony czas i za zaangażowanie!

zamieściła AZG