Trzecia edycja projektu „Młoda rzeźba w przestrzeni miejskiej”

Opublikowano 20 cze 2016

W otwartej przestrzeni miejskiej Placu Nowy Targ we Wrocławiu prezentowana jest twórczość Rolanda Grabkowskiego i Łukasza Rachwalaka. Jeszcze do końca tego tygodnia można podziwiać autorskie realizacje rzeźbiarskie w obecnym kształcie, bo 24 czerwca o godzinie 16.00 odbędzie się wernisaż kolejnych ekspozycji...

Serdecznie zapraszamy na Plac Nowy Targ we Wrocławiu, gdzie w witrynach wystawienniczych w otwartej przestrzeni miejskiej prezentowana jest twórczość Rolanda Grabkowskiego- absolwenta Katedry Rzeźby i Działań Przestrzennych Wydziału Malarstwa i Rzeźby oraz Łukasza Rachwalaka - absolwenta Katedry Ceramiki Wydziału Ceramiki i Szkła.

Jeszcze do końca tego tygodnia można podziwiać autorskie realizacje rzeźbiarskie obecnej odsłony. 24 czerwca o godzinie 16.00 odbędzie się wernisaż kolejnych ekspozycji i wraz z autorami będziemy mogli poznać „świeżo" wydrukowany katalog promujący Ich twórczość.

Obaj artyści tworzą surrealistyczne obrazowania, prezentując swoisty kolaż różnorodnych materii rzeźbiarskich: od nowoczesnych, pełnych nasyconych barw żywic po klasyczne masy porcelanowe i szkło.

Projekt realizowany jest przez Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu przy współpracy i finansowaniu Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Patronem projektu jest Wrocław 2016 Europejska Stolica Kultury.

Partnerem projektu jest Mota-Engil / Immo Park

Serdecznie zapraszamy!

prof. Janusz Kucharski, ad Bożena Sacharczuk- kuratorzy projektu

zdjęcia: Grzegorz Stadnik

ROLAND GRABKOWSKI

Absolwent Wydziału Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza

Gepperta we Wrocławiu. W 2014 roku obronił dyplom magisterski z zakresu rzeźby, który

zrealizował w pracowni dyplomującej prowadzonej przez prof. Janusza Kucharskiego.

Obecnie doktorant na Międzywydziałowych Studiach Doktoranckich.

Absolwent Wydziału Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza

Obecnie doktorant na Międzywydziałowych Studiach Doktoranckich.

Wybrane osiągnięcia:

2016 Przestrzeń miejsca, projekt w ramach Ogólnopolskiej Płaszczyzny Współpracy

Akademickiej, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku

2016 Nasycenie, organizator i uczestnik I. Interdyscyplinarnego Pleneru w Bukówku

2015 Błąd Systemu, wystawa zbiorowa w ramach projektu Halo Wrocław!, Cluj-Napoca,

Rumunia

2015 Salon D'Automne, wystawa doktorantów Wydziału Malarstwa i Rzeźby, Aula

Akademii Sztuk Pięknych, Wrocław

2015 Skrawki, wystawa indywidualna, Galeria MD_S, Wrocław

2015 Noc Biologów, wystawa zbiorowa, Wydział Nauk Biologicznych Uniwersytetu

Wrocławskiego, Wrocław

2014 Ciało Obce, wystawa indywidualna, ogrody szpitala im. T. Marciniaka, Wrocław

2014 ZŁOrzeczy, wystawa zbiorowa, Galeria Stolarnia, Wrocław

2012 Festiwal CULTURALL, wystawa zbiorowa Organizator i uczestnik wystawy

zbiorowej, ILA Brainnstasjon, Trondheim, Norwegia

2012 Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za dorobek artystyczny

2011 W.A.L.L.S. 2 , udział w projekcie artystycznym realizowanym przez organizację

Asociacion Cultural Street Museum, Los Narejos, Hiszpania

2011 Stypendium Prezydenta Wrocławia

ŁUKASZ RACHWALAK

Absolwent Wydziału Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta

we Wrocławiu. W 2013 roku obronił dyplom magisterski z zakresu ceramiki artystycznej

w pracowni prof. Przemysława Lasaka oraz ceramiki użytkowej w pracowni ceramiki

w architekturze prof. Gabriela Palowskiego. Obecnie asystent na macierzystej uczelni

w Pracowni Technologii i Technik Ceramicznych w Malarstwie i Rzeźbie pod kierownictwem

dr hab. Joanny Teper oraz Pracowni Intermedialnych Działań w Ceramice i Szkle pod kierownictwem

prof. nadzw. Adama Abla. Prywatnie ojciec podziwiający fenomen życia. Zawodowo związany

z Wrocławiem, poszukujący poczucia przestrzeni. Niepozorny, ambiwalentny ale zawsze szczery.

Wybrane osiągnięcia:

2016 Ceramika i Szkło. Obszary sensualne, międzynarodowa wystawa zbiorowa Muzeum

Miejskie Wrocławia, Arsenał Miejski

2015 Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska

2013 Współzałożyciel grupy artystycznej GOLD

2012/13 Kurator galerii MD_S we Wrocławiu

2012 Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia w twórczości

artystycznej

2012 Ogólnopolski Przegląd Sztuki Współczesnej Miejsce dla sztuki, Nowa Papiernia, Wrocław

2011 Wśród nocnej ciszy, wystawa indywidualna, Galeria MD_S, Wrocław

info:Bożena Sacharczuk