Przejdź do treści

Teatro – Ricordi

Ogłoszenie
Opublikowano 14 gru 2017

Wystawa prac plastycznych artystki Elżbiety Terlikowskiej

Elżbieta Terlikowska - niepowtarzalna, barwna osobowość, łącząca wielki talent, niezwykłą pracowitość, nieokiełznaną fantazję z charyzmą, temperamentem i nieodpartym urokiem.

Dla przyjaciół Lalka, studiowała na Wydziale Projektowania Form Przemysłowych w PWSSP we Wrocławiu. Obroniła również dyplom z malarstwa w pracowni profesora Józefa Hałasa. Zajmuje się m.in. grafiką użytkową i małą formą graficzną. Jako scenograf zadebiutowała w 1986 roku, projektując dekoracje i kostiumy do "Nowego Wyzwolenia" według Witkacego w reż. Jerzego Bielunasa. Autorka ponad 130 scenografii w teatrach całej Polski, także we Francji, Rosji i w Niemczech.Laureatka wielu prestiżowych nagród z zakresu plastyki i scenografii w kraju i za granicą.

Na wystawie „Teatro – Ricordi" pokazanych zostanie około 100 projektów scenograficznych, 30 kostiumów, w tym wiele nakryć głowy, które są specjalnością artystki. Prace wypożyczone m.in. z Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze, Teatru Rozrywki w Chorzowie, wrocławskiej filii Akademii Sztuk Teatralnych obejmują wszystkie lata twórczej aktywności Elżbiety Terlikowskiej jako scenografki i projektantki kostiumów. Ekspozycję uzupełnią zdjęcia oraz 20 kolaży.

„Zarówno jej kolaże jak i kostiumy łączy charakterystyczny, tylko jej właściwy artystyczny język. Pod staranną, dopracowaną, bogatą w faktury, kolory i techniki wykonania piękną materią kryją się, niczym osnowa, mroczne myśli o przemijaniu…. Jakby rodzące się dzieło nosiło w sobie smutek końca. Kostiumy jej projektu są dla aktora wymagającym partnerem, scenografka nie boi się karykatury, deformacji, ostrych geometrycznych kształtów, kiczu, humoru. Jej obiekty sceniczne są bardzo mocnym i wyrazistym nośnikiem znaczeń i emocji. Wyrafinowane kolorystycznie, często o skomplikowanej konstrukcji, zwykle zbierają oklaski przy otwartej kurtynie." Małgorzata Bruder

Aranżacja wystawy – Elżbieta Terlikowska

Światło – Piotr Gardecki

Kuratorem wystawy jest Małgorzata Bruder

Wystawa czynna do 25.02.2018

Pałac Królewski – skrzydło południowe

Plac Wolności 7a

Wrocław

Wstęp płatny – 15 złotych (bilet normalny), 10 złotych (bilet ulgowy)

Wystawa czynna od wtorku do soboty – 10.00 – 17.00, w niedzielę do 10.00 do 18.00

www.mmw.pl

info: Piotr Gardecki, student kierunku Mediacja Sztuki

zamieścił: Tomasz Niedziółka

Pozostałe aktualności