Przejdź do treści

Sztuka programowania – programowanie sztuki

Ogłoszenie
Opublikowano 20 Maj 2015

W sobotę – 13 czerwca – sale Centrum Sztuk Użytkowych i Centrum Innowacyjności zamienią się w arenę, na której wystąpią zdolni i kreatywni. Programiści połączą siły z grafikami, by udowodnić, jak dużo łączy kodowanie ze sztuką. W myśl hasła „Let’s make some software together” we Wrocławiu odbędzie się specjalny Art of Code Hackathon.

Hackathon to nietypowy maraton programistyczny. Jest platformą współzawodnictwa mistrzów kodowania, a jednocześnie służy wymianie doświadczeń oraz nawiązywaniu przyszłych kontaktów zawodowych. Uczestnicy tworzą zespoły, w których pracują nad innowacyjnym rozwiązaniem zadania konkursowego. Wygrywa skuteczna kooperacja, dlatego Art of Code skierowane jest do programistów, grafików i pasjonatów nowych technologii. Tworzenie kodu jest sztuką i to właśnie sztuka będzie tematem przewodnim warsztatów dla wszystkich, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności i wykazać się kreatywnością. Wydarzenie organizowane jest przez wrocławską firmę programistyczną SMT Software Services i odbędzie się już 13 czerwca w Centrum Sztuk Użytkowych i Centrum Innowacyjności Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Artyści widzą więcej

Zapraszamy do udziału grafików z ASP, którzy interesują się nowymi technologiami. To właśnie młodzi artyści wiedzą, jak przy pomocy smartfona ułatwić dostęp do sztuki i znają kreatywne rozwiązania dla przełamania barier i ograniczeń w jej odbiorze, np. dla dzieci czy osób niepełnosprawnych. To tylko przykłady – prawdziwe wyzwanie dopiero przed Wami. Wystarczy tylko stawić się na czas. Można przyjść z własnym teamem lub stworzyć zgrany zespół na miejscu. Let's make some software together!

Rywalizacja, sukces i nagrody

Warto wiedzieć, że Art of Code Hackaton to nie tylko kodowanie. Będzie czas na prelekcje, dobry obiad, pobudzającą kawę i odrobinę relaksu. O poziom merytoryczny wydarzenia zadbają mentorzy i eksperci. Dodatkową atrakcją dla autorów najlepszych projektów będą nagrody: kamery GoPro i komputery Kano. Na podsumowanie dnia wszystkie zespoły zaprezentują efekty wspólnej pracy. Warunek jest jeden – stworzone rozwiązania muszą działać. Jury, składające się z przedstawicieli branży IT, branży kreatywnej i Akademii Sztuk Pięknych, wybierze najbardziej kreatywny
i innowacyjny projekt. Uczestnictwo w wydarzeniu to również możliwość zdobycia nowych doświadczeń, zbudowania sieci nowych kontaktów zawodowych, a także okazja do podjęcia rywalizacji w oparciu o ciekawe założenie – zastosowanie nowych technologii w odbiorze sztuki.

Dowiedz się więcej tutaj:


http://artofcode.it/
https://www.facebook.com/artofcodeit

zamieścił: As. Grzegorz Rozwadowski

Pozostałe aktualności