Spotkanie z Anitą Wincencjusz Patyną w Cocofli.

Opublikowano 10 paź 2019

Rusza druga serią spotkań z najlepszymi twórcami książek obrazkowych i ilustrowanych!

Zapraszamy na pierwsze spotkanie - w czwartek, 10 października, o godzinie 18:00.
Naszym pierwszym gościem będzie Dominika Czerniak-Chojnacka*.
Spotkanie poprowadzi Anita Wincencjusz-Patyna **.

Wśród kolejnych gości jesiennych spotkań będą:

Adam Wójcicki

Weronika Tarka

Wojciech Otecki

Robert Romanowicz

Marianna Oklejak

Marta Ignerska

Dzięki wsparciu MKiDN program Partnerstwo dla Książki.

*Dominika Czerniak-Chojnacka
– ur. 1990, ilustratorka, plakacistka, autorka krótkich tekstów i śmiesznych broszek, adiunkt w Pracowni Ilustracji Wydawniczej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu. W 2016 roku obroniła tytuł magistra z etnologii i antropologii kulturowej na UMK w Toruniu, a w 2018 roku doktorat ze sztuk pięknych. Z zawodu muzyk instrumentalista, podyplomowo pedagog. Koordynatorka i pomysłodawczyni projektu „Regał – spotkania z książką autorską". Ilustruje, tworzy plakaty i książki autorskie. Prowadzi warsztaty plastyczne z dziećmi i tymi starszymi. Współpracuje z różnymi wydawnictwami (Dwie Siostry, Albus, Egmont, Babaryba) i licznymi ośrodkami kultury. W 2019 za książkę dla najmłodszych dzieci pt.: "Kominiarz/Piekarz" otrzymała wyróżnienie w prestiżowym, międzynarodowym konkursie Bologna Ragazzi Award. Laureatka Grand Jury Prize w międzynarodowym konkursie ilustratorskim BIBF Ananas Illustration Awards podczas Beijing International Book Fair w Pekinie, Chiny.

**Anita Wincencjusz-Patyna
Historyczka i krytyczka sztuki, dr nauk humanistycznych, adiunkt w ASP im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, prodziekan Wydziału Malarstwa i Rzeźby. Współpracuje z Biennale Ilustracji w Bratysławie, Chorwackim Biennale Ilustracji, Galerią Miejską we Wrocławiu, Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku, Bunkrem Sztuki w Krakowie oraz innymi instytucjami kultury. Członkini Polskiej Sekcji IBBY. Jurorka konkursu „Dobre Strony" we Wrocławiu oraz międzynarodowego Quadriennale Książki Obrazkowej „Picture Story" w Rydze (Łotwa). Autorka książki Stacja Ilustracja: Polska ilustracja książkowa 1950-1980. Artystyczne kreacje i realizacje (Wrocław 2008), Para-buch! Pociąg do ilustracji. Ewa Kozyra-Pawlak i Paweł Pawlak (2017), współautorka Look! Polish Picturebook (2016), książki wydanej też jako Polska szkoła książki obrazkowej (2017) oraz licznych artykułów w czasopismach naukowych poświęconych ilustracji i grafice książkowej, a także środowisku artystycznemu Wrocławia.

zaieśćiła AZG

Wydawnictwo Format
wydawnictwoformat.pl
facebook.com/WydawnictwoFormat