Przejdź do treści

Ruszył Pociąg do Sztuki.

Ogłoszenie
Opublikowano 19 lip 2016

Prezentacja Ubioru Kreacyjnego.

W sobotę 16 lipca 2016 roku studenci Wydziału Scenografii Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta zaprezentowali Kolekcję Mody we wnętrzu pociągu łączącego Wrocław i Drezno. Akcja artystyczna została zrealizowana w ramach projektu Pociąg do Sztuki, którego organizatorem jest Goerlitzer Kulturservicegeselschaft a partnerami m. in. Koleje Dolnośląskie i PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Młodzi projektanci Mody przebrani w przygotowane własnoręcznie stroje spacerowali w pociągu rozdając okolicznościowe kartki pocztowe ze zdjęciami zaprojektowanych osobiście kreacji. Akcja artystyczna cieszyła się entuzjastycznym przyjęciem ze strony pasażerów. Podróżni zainteresowani wydarzeniem w pociągu wypytywali młodych artystów o szczegóły związane z niecodzienną prezentacją.

Ostatnim przystankiem na trasie przejazdu pociągu był Dworzec Główny w Dreźnie - studenci w przebraniach wysiedli z pociągu i przestrzeń dworca została zelektryzowana przez egzotyczną Prezentację Ubioru Kreacyjnego wykonaną w przeważającej części z papieru. Wielu obecnych na dworcu podróżnych reagowało bardzo spontanicznie - pojawiały się osoby fotografujące telefonami, wypytujące o znaczenie i pochodzenie artystycznej akcji. Następnie ze względu na fakt, że pogoda sprzyjała działaniom w plenerze studenci przemaszerowali zatłoczoną promenadą zabytkowego Drezna na ulicę Gunzstrasse przy której mieści się Wydział Scenografii Drezdeńskiej Akademii Sztuk Wizualnych. Wieczór szesnastego lipca został bowiem zaplanowany na święto Akademii - Sommerfest, którego główną atrakcją jest co roku Pokaz Mody przygotowywany przez studentów Scenografii. W tym roku zaproszenie do udziału w uroczystym wydarzeniu otrzymali studenci Wydziału Scenografii Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta. Drezdeńscy studenci zaprezentowali ponad 50 kreacji: młodzi artyści nawiązywali do tematyki filmowej, baśniowej i historycznej, kreacje przygotowane przez studentów z Drezna zwracały uwagę wzorowym wykonaniem i znakomitym opanowaniem warsztatu. Polska odsłona zwracała uwagę oryginalną formą wykonania i odkrywczym wykorzystaniem możliwości papieru.

Po krótkiej nocy w niedzielę 17 lipca 2016 roku polscy studenci wsiedli do pociągu jadącego do Wrocławia, by w drodze powrotnej ponownie zaskoczyć podróżnych swoimi kreacjami...


informacja: Jarosław Grulkowski

Pozostałe aktualności