Serdecznie zapraszamy na wystawę pt. Różewicz. Bez tekstu. Mediacja Sztuki jest partnerem organizacyjnym wydarzenia, a studenci drugiego roku prowadzą warsztaty, które przygotowywali w Muzeum Pana Tadeusza w semestrze zimowy.
Różewicz. Bez tekstu
wystawa czasowa w Muzeum Pana Tadeusza:wernisaż: piątek, 15 grudnia 2017, godz. 17.00
Wystawa jest rodzajem autokomentarza do życia i twórczości poety oraz prezentacją jego poglądów na temat popkultury, współczesnych mediów, sportu, czytelników, sensu i… bezsensu pisania. Na ekspozycji pokazane są filmy zmontowane z krótkich, nierzadko aforystycznych wypowiedzi Różewicza nagranych dla TVP Wrocław a także wypowiedzi krytyków, historyków i przyjaciół artysty. Dodatkowo można zobaczyć część przedmiotów, które towarzyszyły Różewiczowi w codziennym życiu.
Wystawa potrwa do 11 marca 2018.
Poniżej link do folderu prasowego z informacjami do pobrania:
https://www.dropbox.com/sh/fv01red0icax9kr/AAA69xrTmCZkghrfgqxGZbz2a?dl=0
link do naszego www z opublikowanymi informacjami:https://muzeumpanatadeusza.ossolineum.pl/pl/wystawy-czasowe/rozewicz-bez-tekstu
oraz link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/1744304382260863/
A tutaj informacje o sobotnim wykładzie:
Język iluzji - wykład Jerzego OlkaSpotkanie w ramach cyklu pracownia Słowa i Obrazu sobota, 9 grudnia 2017, godz.16.00
Jerzy Olek stawia tezę, że należy ufać oczom, a nie dowierzać umysłowi. Podczas spotkania swoje rozważania będzie ilustrował pracami własnymi (także filmami) oraz tych artystów, którzy iluzją zajmują się w oryginalny sposób. Pojawią się takie zagadnienia jak perspektywa i aksonometria, trompe l'oeil, anamorfoza, figury dwuznaczne czy obiekty niemożliwe, a także symulakry.
Link do folderu prasowego:
https://www.dropbox.com/sh/w9mulv5rwnaf7id/AABYJLQBXpYZTHV0o0kSvAJ5a?dl=0
--
Maria Marszałek
zamieścił: Tomasz Niedziółka