Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z projektu artystyczno-badawczo-naukowego zrealizowanego w ramach dni otwartych ASP w pracowni Malarstwa i Rysunku 212
Projekt opracowany przez dr Marlenę Promną, Wydz. MiRz - Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
05.04.2019
10.30 „Eugeniusz Geppert- legenda ciągle żywa". Wykład przybliżający sylwetkę i twórczość wybitnego patrona wrocławskiej ASP.
Prowadzący: prof. Piotr Kielan, ad. Marlena Promna
11.00 „Moje modele". Studium martwej natury inspirowanej obrazem Eugeniusza Gepperta.
Prowadzący: ad. Marlena Promna, as. Joanna Nowińska, Daria Pyrchała, Natalia Binkowska
14.00 Wernisaż wystawy rysunku Małgorzaty Trzyny (studentki IV roku Malarstwa pracowni 212) pt. „123". Galeria Postument (budynek ASP- parter, pl. Polski 3/4).
14.30 „Słowo i obraz" akcja rysunkowa studentów, uczniów, nauczycieli oraz wizytujących gości. Realizacja monumentalnej kompozycji malarsko-rysunkowej pod hasłem „Akademia Sztuk Pięknych"
Prowadzący: ad. Marlena Promna, as. Joanna Nowińska, Daria Pyrchała, Natalia Binkowska
15.30 Zakończenie warsztatów. Omówienie zrealizowanych zadań.
06.04.2019
10.00- 16.00 „Światło i mrok"
Prowadzący: ad. Marlena Promna
Laboratorium dla kandydatów na studia oraz studentów ASP. Zadanie polega na stworzeniu kompozycji wielopostaciowej. Uwzględniając cytat z dzieła Michała Anioła „Sąd Ostateczny" należy stworzyć rysunek odnoszący się formalnie do koncepcji sztuki wczesnobarokowej. Połączenie motywu zaczerpniętego z popularnego fresku (którego reprodukcja będzie zawieszonego na ścianie w pracowni) oraz figur modeli to swoiste nałożenie dwóch światów i czasoprzestrzeni. To dialog z Mistrzem i odległą kulturą, która zachwyca w zderzeniu ze współczesną konwencją. Eksperyment ma na celu próbę stworzenia dzieła, charakteryzującego się swego rodzaju konfrontacją różnych estetyk, odległych sobie tradycji w obrazowaniu figury ludzkiej.
info: M. Promna
zamieśćiła AZG