Wystawa 6. Konkursu Najlepszych Dyplomów Sztuki Mediów
AKCES I ZWROT STRONA GŁÓWNA: DYPLOMY 2020
Zapraszamy do odwiedzenia i obejrzenia wystawy AKCES I ZWROT – finałowej ekspozycji wyjątkowej, szóstej edycji Konkursu Najlepszych Dyplomów Sztuki Mediów, organizowanego wspólnie Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu i Centrum Sztuki WRO. Mamy nadzieję, że w niedługim czasie będziemy mogli zaprosić Państwa do galerii, by wystawę i prezentowane na niej prace móc obejrzeć na żywo. Tymczasem dołożyliśmy wszelkich starań, by w tej multimedialnej formie jak najpełniej oddać ekspozycję i tworzące nią realizacje.
Coroczny przegląd najlepszych prac dyplomowych od 2015 roku odbywa się na ośmiu publicznych uczelniach artystycznych w Polsce: w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu, w których strukturach funkcjonują jednostki dedykowane sztuce mediów/multimediom/intermediom. Prace do wystawy konkursowej w każdym ośrodku nominują pięcioosobowe komisje o zmiennym składzie.
W dotychczasowej, 5-letniej historii konkursu, wśród najlepszych dyplomów znalazły się zarówno instalacje wideo, animacje komputerowe, ingerencje w mediach społecznościowych, projekty interaktywne i generatywne, koncerty audiowizualne, realizacje z pogranicza bioartu i sieci neuronowych, jak i działania podejmowane z estetyką cosplay i konwencjami świata gier komputerowych. Tym razem spektrum gatunkowe zostaje poszerzone o realizacje VR, 360° czy wykorzystujące AI. Różnorodność taka podkreśla rosnące znaczenie narzędzi medialnych w obrębie sztuki współczesnej i ich roli w kształtowaniu refleksji nad współczesnością.
Otwarcie ONLINE (hybrydowe): 19.11.2020, 19:00
ROZPOCZNIJ ZWIEDZANIE
Wystawa do 5.02.2020
Otwarcie wystawy:
Ogłoszenie Nagrody Głównej 6. Konkursu Najlepszych Dyplomów Sztuki Mediów:
W ramach wydarzeń towarzyszących wystawie AKCES I ZWROT – 6. Konkurs Najlepszych Dyplomów Sztuki Mediów, dzień po ogłoszeniu tegorocznej Nagrody Głównej, zapraszamy na spotkanie autorskie z laureatkami/laureatami i uczestniczkami/uczestnikami poprzednich edycji Konkursu. Różne lata to również różne doświadczenia pracy nad wystawą konkursową zarówno dla nominowanych artystów, jak i organizatorów. W latach nieparzystych, od 2015 r., prezentacje wybranych prac włączane są do programu Biennale Sztuki Mediów WRO – a więc dużej międzynarodowej imprezy, największego w Polsce przeglądu sztuki współczesnej. W latach parzystych tworzą ekspozycję finałową aranżowaną w Centrum Sztuki WRO.
W spotkaniu wzieli udział: Natalia Balska, Jana Shostak, Grzegorz Demczuk i Krystian Grzywacz
SPOTKANIE AUTORSKIE:
Zapraszamy!
_____________________________________
informacja: Kierownik KSM Paweł Lisek
umieściła: Agnieszka Talik