Od Qchni – seminarium z zakresu estetyki i teorii sztuki 25.05.2018

Opublikowano 20 cze 2018

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

„Moja twórczość jest jak światło w lodówce – funkcjonuje tylko wtedy, gdy znajdzie się ktoś, kto otworzy drzwi. Bez ludzi nie jest sztuką, ale czymś zupełnie innym: przedmiotem w przestrzeni."(Liam Gillick)

Niedługo minie sześć lat od utworzenia i otwarcia Międzywydziałowych Studiów Doktoranckich na naszej uczelni. Wraz z obecnymi doktorantami 25 maja 2018 roku zainicjowaliśmy doroczne seminarium doktoranckie o charakterze badawczym, artystyczno-naukowym, kulinarnym, towarzyskim, dyskusyjnym i popularyzatorskim.Całodzienne wykłady i dyskusje odbywały się w Qchni oraz w Pracowni Narracji i Interakcji w Nowych Mediach w budynku przy ul.Traugutta, a jego swobodna formuła pomieściła szereg referatów, small talks, mieszanych duetów, posterów, dyskusji i uwagi.Celem była nie tylko prezentacja wyników własnych poszukiwań artystycznych i intelektualnych, lecz również budowa wspólnoty artystów, badaczy i teoretyków.Serdecznie dziękuję uczestnikom, dyskutantom i gościom – do kolejnego razu!

Agnieszka Bandura

Uczestnicy seminarium:

Maria Bitka, Alicja Patanowska – BezROBOTcie

Maciej Bączyk – How To Work Better

Monika Polak, Marcin Cibor – IntuicjaSebastian Łubiński – Sztuka=Dotyk (poster)

Adam Włodarczyk – Sacro Polo – terapia złym smakiem

Paweł Baśnik & Jacek, Organizm-mechanizm

Aleksandra Trojanowska, Antropocentryzm – biocentryzm

Karolina Wiśniewska – Schemat, system, informacja (poster)

Weronika Przybylska – Znaczy powszechnie. Czy można projektować dla całego świata?

Michał Pietrzak – Przed-fotografia. Wykorzystanie zjawisk i urządzeń optycznych w warsztacie twórczym

Marek Ruszkiewicz – Schemat

info: Ł. Huculak