Zapraszamy na wernisaż 8 listopada /czwartek/ godz. 17.30 Galeria pod Plafonem, Dolnośląska Biblioteka Publiczna, Rynek 58, Wrocław
Prezentacja prac studentów z pracowni Intermediów i Fotografii Wydziału Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu pod kierunkiem Małgorzaty Kazimierczak w Galerii Pod Plafonem w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej, Rynek 58, Wrocław
Wystawa czynna od 30.10 do 20.11.2018, wernisaż 08.11.2018, godz. 17.30
Zobaczymy około 30 wybranych prac studentów z różnych roczników z kilku lat działalności pracowni.
Wystawa jest kolejną odsłoną cyklu wystaw ukazujących prace naszych studentów prezentujących uczelnie poza jej granicami.
Wystawa zrealizowana na zaproszenie Kurator wystawy: Wiesławy Wilczyńskiej-Koper
W wystawie udział biorą:
Atłasik Kacper
Bartoń Dawid
Blada Anna
Borecka Dorota
Buszta Matylda
Całkowska Barbara
Czacharsa Agata
Forysewicz Marcin
Groń Karolina
Gruszecka Monika
Hyży Karolina
Jałosińska Faustyna
Kanawka Magdalena
Maczuga Marlena
Ogrodzka Iwona
Opiełka Izabela
Sikorska Julia
Świątek Marek
Trzyna Małgorzata
Weissbek Kamila
Wróbel Joanna
Wydra Klaudia
Zych Nikola
Żłobińska Barbara
Żychlińska Agata
Tematem wystawy jest autoportret, jednak jest on nietypowy, kreacyjny, społeczny, to projekt szczególny, realizowany od 2011 r. z kolejnymi pokoleniami młodych twórców, jako koncepcja niezwykle istotna, gdyż wymagająca autorefleksji na temat własny i funkcjonowania społecznego. Jest to temat-pytanie, które każdy artysta często sobie zadaje. To projekt mówiący najwięcej o samych autorach i ich świecie. Zobaczymy 30 wybranych prac z kilku lat działalności pracowni. Dobór ich jest nieprzypadkowy, bo odnosi się do miejsca ekspozycji i wynikającego stąd kontekstu funkcjonowania we wspólnej przestrzeni z realizacją artystki Anny Szpakowskiej-Kujawskiej. W ten sposób koncepcje młodych twórców wejdą w dialog z ideą nestorki sztuki.
Wybrane komentarze uczestników wystawy:
Autoportret kreacyjny / wewnętrzny / społeczny
Izabela Opiełka: „Moje portrety, to wizerunki bazujące na emocjach, dynamice, zniekształceniu i ciągłej zmianie" – emocje często ukrywane, ale niewątpliwie, są one istotnymi aspektami ludzkiej natury.
Dorota Borecka: „Opowiadam o naszych zewnętrznych i wewnętrznych obliczach […] często pytam samą siebie o prawdziwość naszych wizerunków"
Anna M. Blada identyfikuje się z wypowiedzią Z. Herberta: „Chciałbym opisać najprostsze wzruszenie […] ale nie tak jak to robią inni, sięgając po promienie deszczu albo słońca, chciałbym opisać światło, które we mnie się rodzi."
-------------
info na stronie; Małgorzata Kazimierczak