Mood for wood | Edycja Neighborhood
Rusza rekrutacja na 13 edycję projektu pod hasłem- NEIGHBORHOOD, która odbędzie się w Poznaniu pod koniec sierpnia - 17.08-28.08.2023, jej uczestnikami będą studenci i młodzi projektanci z Polski, Niemiec i Czech. Mood for wood to międzynarodowe warsztaty projektowe dla studentów oraz młodych projektantów zainteresowanych faktyczną realizacją swoich pomysłów.
Podczas warsztatów studenci przy pomocy uznanych architektów i projektantów z całego świata oraz doświadczonych stolarzy projektują oraz samodzielnie wykonują meble miejskie dla wybranych społeczności lokalnych. To właśnie etap projektowania - przy pomocy narzędzi partycypacyjnych - wyróżnia projekt Mood for wood spośród podobnych warsztatów studenckich. Uczestnicy nie tylko realizują samodzielnie meble - ale decydują także całkowicie o ich formie. Pracują nad konkretną lokalizacją, spotykają się z użytkownikami przestrzeni, poznając ich potrzeby oraz problemy danego miejsca. Aby zrealizować projekt są zobligowani do uzyskania akceptacji swoich pomysłów u odbiorców, następnie na podstawie opracowanego kosztorysu składają zamówienie na określone materiały, z których własnoręcznie budują drewniane meble lub instalacje.
Jednym z najtrudniejszych wyzwań w kształtowaniu przestrzeni dzisiejszych miast jest zapewnienie ram zarówno do spotkania z innym, jak i do odnalezienia poczucia zakorzenienia i wspólnoty, tworzenia miejsc, gdzie różnorodność nie będzie się wiązała ze strachem ani wykluczeniem, gdzie wspólnota nie będzie oparta na zamknięciu i lęku przed innymi, a każdy będzie mógł odnaleźć właściwe dla siebie proporcje prywatności i przynależności. Po prostu miejsc, gdzie pozornie obcy stają się sąsiadami. Tworzenie takich przestrzeni w dużych wielokulturowych miastach wydaje się szczególnie istotnie dzisiaj. Czy chcesz podjąć to wyzwanie z nami?
REKRUTACJA
Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane będą poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.moodforwood.com w terminie od 26 czerwca do 10 lipca. Organizatorzy skontaktują się z osobami zakwalifikowanymi na warsztaty mailowo do 15 lipca
Koszt 225 euro/ 900 złotych
W cenę warsztatów wliczone jest:
-
Nocleg w terminie 17-28 sierpnia w Poznaniu
-
Wyżywienie ( śniadanie, lunch, kolacja)
-
Przerwy kawowe
-
Dojazd z/do Poznania ( studenci z Polski z dowolnego miasta w Polsce - komunikacją publiczną 2 klasa)
-
Komunikacja publiczna w Poznaniu
-
Szkolenie BHP - zakończone certyfikatem
-
Materiały do pracy warsztatowej
-
Zestaw gadżetów z logo warsztatów
Więcej informacji na stronie
ORGANIZATORZY : SARP Poznań, Stowarzyszenie Punkt Wspólny
KOORDYNATOR : Magda Wypusz, Ada Kocieniewska
PARTNERZY: Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży, Miasto Poznań, CIL- Centrum Inicjatyw Lokalnych,Wielkopolska Okręgowa Izba Architektów, BTU COTTBUS, VUT Brno, Festool, Leniar.
PATRONI MEDIALNI : Architektura Murator, Architektura i Biznes, Whitemad Magazine, www.earch.cz, www.archiweb.cz