Na placu Nowy Targ we Wrocławiu trwa kolejna edycja projektu MŁODA RZEŹBA, cyklu wystaw promujących absolwentów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.
Zapraszamy na Plac Nowy Targ we Wrocławiu. Prezentowane są tam prace dwóch utalentowanych, młodych absolwentów Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu: Ali Savashevich i Michała Wasiaka.
Ala Savashevich urodzona w 1989 roku w m.Stolin, Białoruś. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Dyplom uzyskała na Wydziale Malarstwa i Rzeźby, kierunek rzeźba w 2017 roku w pracowni prof. zw. Christosa Mandziosa. Dyplomy z wyróżnieniem ASP Wrocław 2017 oraz wyróżnienie i nagroda publiczności w kategorii „formy przestrzenne" w 8 Przeglądzie Młodej Sztuki „Świeża Krew" (Galeria Socato). Artystka, która pracuje z pamięcią, dziedzictwem kulturowym, poprzez symbole i obrazy.„Jak prać zamszowe rękawiczki" Jedne dekoracje są zastępowane przez inne. Jesteśmy częścią tego spektaklu nawet wtedy, gdy wydaje nam się, że jesteśmy tylko widzami. Spektakl się skończył, ale dekoracje pozostały. Teraz nie są tak ważne, jak kiedyś, straciły swój poprzedni kolor, kształt, znaczenie. Stoimy po drugiej stronie sklepowej witryny, patrząc na krajobraz, od którego chcieliśmy uciec, a który znowu przypomina nam o sobie.
Michał Wasiak, urodzony w 1983 r. w Rzeszowie. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, kierunek Rzeźba. Dyplom w pracowni prof. Grażyny Jaskierskiej-Albrzykowskiej w 2011 r. Absolwent międzywydziałowych studiów doktoranckich Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Geperta we Wrocławiu, pracownia prof. Christosa Mandziosa oraz dr hab. Magdaleny Grzybowskiej. Zatrudniony w Pracowni Sztukatorstwa i Tworzyw Sztucznych na wydziale Rzeźby i Sztuki Mediów, ASP we Wrocławiu. W pracy twórczej skupia się obecnie na sztuce figuratywnej. Nawiązując do estetyki nurtu fantastyki naukowej (science-fiction) oraz postapokaliptycznej (post-apo) stara się w metaforyczny sposób oddać sylwetkę współczesnego człowieka i jego relacji z otoczeniem.
zamieściła: Michał Pietrzak
zdjęcia: Michał Pietrzak