Przejdź do treści

Międzyuczelniane warsztaty w Parku Technologicznym

Ogłoszenie
Opublikowano 30 sty 2019

25 stycznia po raz pierwszy odbyły się we Wrocławskim Parku Technologicznym (WPT), warsztaty „Zaprojektuj swoją przedsiębiorczość metodą Design Thinking”.

ASP Wrocław, jako ważna część prowadzonego w WPT Dolnośląskiego Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości (DAIP), również wzięła w nich udział.

Naszą Akademię tego dnia w WPT reprezentowała dwójka studentów Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa.

Weronika Żytko jest studentką V roku, a swój dyplom pt.: „Projekt przedmiotów użytkowych inspirowanych tradycyjnym wytwórstwem z wykorzystaniem naturalnych materiałów" realizuje w Pracowni Projektowania Narzędzi i Środowiska Pracy (Katedra Wzornictwa). Promotorem pracy jest prof. Jan Kukuła.

Michał Cząstkiewicz to również dyplomant z tej pracowni – u dr. Krzysztofa Kubaska realizuje dyplom p.t.: „Projekt wyposażenia biurowego do przestrzeni współdzielonej", dotyczący coworkingu.

Zespół ASP Wrocław uzupełniał Jakub Żuchowski, przedstawiciel Akademii w DAIP.

DAIP w 2013 roku zyskał tytuł najlepszego naukowego inkubatora przedsiębiorczości na świecie (ranking The 11th Technopolicy Science Based Incubator Award, w kategorii zwrot z inwestycji publicznych). Jego wyjątkowość polega na tym, że tworzy go kilkanaście uczelni wyższych o bardzo zróżnicowanym profilu – od Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu po Politechnikę Opolską. Od dwóch lat struktury DAIP aktywnie współtworzy także ASP Wrocław. Studenci, absolwenci i pracownicy uczelni mogą umieszczać w DAIP swoje przedsiębiorstwa akademickie, korzystając z preferencyjnych warunków do rozwoju biznesu, oferowanych przez inkubator.

Jednym z priorytetów DAIP na przyszłość jest stworzenie możliwości współpracy nad biznesowymi projektami studentów z różnych, często bardzo odległych dziedzin i kierunków. W celu testowania takiej interdyscyplinarnej, międzyuczelnianej współpracy odbyły się w WPT/DAIP pionierskie warsztaty w oparciu o metodę Design Thinking. Uczestnicy mierzyli się z problemem tworzenia szerokich, międzyakademickich zespołów w celu bycia bardziej przedsiębiorczym.

Warsztaty wygrał zespół złożony z przedstawicieli Uniwersytetu Wrocławskiego, Akademii Muzycznej i Papieskiego Wydziału Teologicznego (projekt „Meeting Point"). Drugie miejsce zajął zespół złożony z przedstawicieli ASP, Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Ekonomicznego (projekt integracyjnej aplikacji na urządzenia mobilne).

Warsztaty prowadziła firma Booster, kolejne planowane są na marzec, tym razem z udziałem studentów Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów.

Tekst: Jakub Żuchowski

Zdjęcia: Dominik Marzec / Wrocławski Park Technologiczny S.A.

zamieściła AZG

Pozostałe aktualności