Przejdź do treści

Mediacja + EIT.

Ogłoszenie
Opublikowano 13 lis 2014
Mediacja Sztuki + EIT

Katedra Mediacji Sztuki wchodzi w dialog naukowo – badawczy z innowacyjnym Wrocławskim Centrum Badań EIT + . Do pakietu współpracy naukowo – badawczej Mediacja Sztuki chce dorzucić kreatywność.

Wrocławskie Centrum Badań powstało w 2007 roku jako wspólne przedsięwzięcie wrocławskich uczelni i władz miasta. W tym roku Centrum zaprosiło do współpracy Katedrę Mediacji Sztuki. Pierwszym krokiem do nawiązania dialogu będzie wycieczka do laboratoriów studentów Mediacji, a także zorganizowanie zdjęć z laboratoriów EIT + w przestrzeniach naszej uczelni.

EIT + jest placówką, która reklamuje się jako organizacja badawczo- technologiczna, szukająca atrakcyjnych rozwiązań dla swoich działań w przestrzeni rynkowej i społecznej. To ważny punkt dla współpracy z Mediacją, której absolwenci chcą się odnaleźć na rynku pracy. W ich przypadku rzeczywistość społeczna i rynkowa może okazać się zrozumiałym, realnym miejscem pracy. W ramach zaczynającej się właśnie współpracy, studenci i pracownicy Mediacji, będą mogli w praktyce sprawdzić, jak dogadują się w warunkach rynkowych i laboratoryjnych biznes z nowymi technologiami.

Pracownikami EIT+ są ludzie nauki i przedsiębiorcy, których interesują nietypowe rozwiązania w pracy. W swojej pracy napotkają na ograniczenia związane z klasycznymi schematami rozwiązań w nauce. Odważne, nieszablonowe połączenia środowisk tak odległych, jak artyści i naukowcy, są podwaliną najbardziej innowacyjnych i edukacyjnych miejsc na świecie. Należą do nich laboratoria NASA, Dolina Krzemowa czy Google. 

EIT + jest nowym, wciąż definiującym się miejscem na mapie odważnych rozwiązań w mieście, podobnie jak Katedra Mediacji jest wciąż definiującym się obszarem edukacyjnym, który ma w przyszłości przynieść jej studentom więcej możliwości na rynku pracy. W obszarze obu instytucji pierwsze miejsce zajmuje innowacyjność, która zdaniem wiceminister Grażyny Hanclewskiej, jest jedynym obszarem aktywności, która zależy nie tylko od funduszy, ale i postawy. Im więcej aktywności w dążeniu do przełamywania schematów, tym większa skuteczność na rynku europejskim.

Świetnym przykładem połączenia świata artystycznego z nauką był zrealizowany projekt naukowo – badawczy Europejskiej Agencji Kosmicznej i studia Platige Image. Do opowiedzenia o nim zaproszono znanego animatora Tomka Bagińskiego, który zrealizował na jej podstawie film z Aiden Gillen i Aisling Franciosi w roli głównej. Krótkometrażowa produkcja, w reżyserii Tomka Bagińskiego, miała swoją premierę 24 października 2014 r. w Londynie.

Czy współpraca wrocławskiego ośrodka technologicznych innowacji z młodą katedrą sztuki przyniesie podobne plony? Czas pokaże.

Za projekt i koordynację odpowiedzialne są: szefowa Katedry, prof. Daria Milecka oraz mgr Agnieszka Kłos.

________________
Info: Agnieszka Kłos

Pozostałe aktualności