LeftRight-Hand
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wernisażu wystawy prezentującej realizacje studentów powstałe w czasie semestru zimowego 2021/2022 w pracowni Visiting Professor/Visiting Artist Studio prowadzonej przez Annę Mlasowsky.
Hol CSU / budynek CSU, ul. Traugutta 19/21
Czas trwania wystawy
24.01-14.02.2022
Studenci biorący udział w wystawie:
Filomena Smoła
Karolina Wojsz
Jaroslav Kozioł
Hanna Lewicka
Natalia Dzidowska
Ula Gołdasz
Grzegorz Bibro
Karol Nagórski
Astitva Singh
Natalia Komorowska
Dominika Siemińska
Dominika Łaska
Anna Matczak
Leila Moosavi
Pracownia Visiting Professor/Visiting Artist Studio została uruchomiona w roku akademickim 2018/2019 w ramach projektu „Umiędzynarodowienie kształcenia, kompetentna kadra i nowoczesne zarządzanie gwarancją jakości i międzynarodowej obecności Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu”. W semestrze zimowym 2021/2022 działała na Wydziale Ceramiki i Szkła, a studenci mieli okazję pracować m.in. w hucie szkła.
Anna Mlasowsky
Urodzona w 1984 roku w Niemczech Wschodnich, posiada tytuł licencjata w dziedzinie szkła z Królewskiej Akademii Duńskiej oraz tytuł magistra rzeźby z University of Washington. Otrzymała stypendium Artist Trust Fellowship w 2017 roku, była jedną z laureatek Emerging Voices in Craft Shortlist Award oraz była rezydentką w Emerging Artist w Fundacji Centrum. Jej prace znajdują się w kolekcjach muzealnych The Corning Museum of Glass, The Toyama City Museum oraz Castello Sforzesco w Mediolanie, a także były prezentowane w Museum of Art and Design, The European Museum for Contemporary Glass, The Northwest Museum of Art, The Bellevue Arts Museum i Tacoma Museum of Glass oraz w Stockholm Architecture Museum, American Craft, Shanghai Museum of Art Magazine, PBS Discovery Channel Canada oraz Half Cut Tea. W 2018 roku otrzymała nagrodę Aldo Bellini, John and Joyce Price Award of Excellence oraz była finalistką Museum of Art and Design Burk Prize. Wiosną 2019 r. była artystką wizytująca w Windgate Visiting Artist w Purchase College.
Projekt „Umiędzynarodowienie kształcenia, kompetentna kadra i nowoczesne zarządzanie gwarancją jakości i międzynarodowej obecności Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Oś priorytetowa III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie 3.5. Kompleksowe programy szkół wyższych.