Przejdź do treści

Już nie Edukacja lecz Mediacja

Ogłoszenie
Opublikowano 02 cze 2012
Logo ASP

MEDIACJA SZTUKI Kierunek, bazujący na doświadczeniach budowanej przez pięć lat Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuk Plastycznych, wpisuje się mocno w wymagania współczesności.

MEDIACJA SZTUKI

Kierunek, bazujący na doświadczeniach budowanej przez pięć lat Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuk Plastycznych, wpisuje się mocno w wymagania współczesności.

Rzetelne studia, stanowiące podstawę wykształcenia artysty wizualnego, poszerzone o rozbudowane zaplecze intelektualne, pozwalają na swobodne poruszanie się w problemach i zagadnieniach sztuki współczesnej. Studenci zdobywają doświadczenie w bezpośrednim kontakcie z wybitnymi wykładowcami oraz podczas współpracy z profesjonalnymi instytucjami (Centrum Sztuki WRO, Muzeum Współczesne). Proces kształcenia staje się dla nich swoistym obszarem poszukiwań oraz krystalizacji własnej postawy twórczej.

Proponujemy Państwu studia I-go i II-go stopnia.

I stopień- Mediacja Sztuki ze specjalnością krytyka sztuki

II stopień - Mediacja Sztuki ze specjalnością Kurator Wystaw i Krytyk Sztuki

W odróżnieniu od klasycznej Edukacji Artystycznej, przebiegającej jednokierunkowo w autorytarnej strukturze przekazywania wiedzy ( edukator – odbiorca), mediacja zakłada obukierunkowość, wymianę, współpracę, wzajemne uczenie się różnych sposobów odczytywania sztuki.

Mediacja Sztuki jest obszarem łączącym d z i a ł a l n o ś ć e d u k a c y j n ą, rozumianą jako przekazywanie wiedzy o sztuce, d z i a ł a l n o ś c k u r a t o r s k ą, rozumianą jako organizacja i popularyzacja wiedzy o sztuce, zarówno poprzez pracę z artystami jak i organizację szeroko pojętej przestrzeni dla prezentacji dzieł, jak i d z i a ł a l n o ś c k r y t y c z n ą, poprzez tworzenie komunikatów tekstowych, multimedialnych, itp. odpowiednich dla danych kanałów komunikacji.

Mediacja Sztuki rozumiana jest jako długofalowy dialog między artystami, teoretykami i krytykami sztuki, pracownikami i współpracownikami galerii, muzeów oraz innych instytucji kultury a szeroko pojmowanym odbiorcą.

Dziedzina mediacji sztuki jest zatem bardzo pojemna, można ją wypełniać aktualnymi treściami, szybko reagując na zmieniające się składniki współczesności.

Dwuczłonowy dyplom (część praktyczna – wizualna oraz teoretyczna) umożliwia absolwentowi tego kierunku funkcjonowanie w obszarze sztuki jako artysty i mediatora.

Pozostałe aktualności