
Dolnośląskii Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości
Pracownico, Pracowniku / Doktorantko, Doktorancie / Studentko,
Studencie ASP we Wrocławiu,
czy wiesz, że możesz zostać Przedsiębiorcą Akademickim i w ramach Dolnośląskiego
Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości (DAIP) poprowadzić swój start-up?
DAIP to wspólne przedsięwzięcie Wrocławskiego Parku Technologicznego S.A. (WPT) oraz 12 dolnośląskich uczelni wyższych, w tym m.in.: ASP we Wrocławiu, Uniwersytetu Wrocławskiego, Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Opolskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego, Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Medycznego czy Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych. DAIP to pierwszy w Polsce akademicki inkubator przedsiębiorczości stworzony przez uczelnie o tak szerokim i różnorodnym profilu, umożliwiający Przedsiębiorcom Akademickim współpracę i wymianę doświadczeń z innymi Przedsiębiorcami, często z bardzo odległych i zaskakujących dziedzin. Jego ważną częścią jest ASP we Wrocławiu, DAIP ma swoją siedzibę w WPT, przy ulicy Klecińskiej 123 (pełne dane teleadresowe znajdują się niżej). Jeżeli jesteś obecnie Pracownikiem/Pracownicą, Doktorantem/Doktorantką, Studentem/Studentką ASP we Wrocławiu, a także Uczestnikiem/Uczestniczką studiów podyplomowych i w ramach Przedsiębiorstwa Akademickiego (firmy, start-upu) chcesz rozwijać działalność badawczą, rozwojową lub innowacyjną w swojej dziedzinie – możesz ubiegać się o przyjęcie do DAIP.
(Tę szansę mają również Absolwenci/Absolwentki naszej Uczelni oraz jej byli Pracownicy/Pracownice, którzy ukończyli studia/rozwiązali stosunek pracy nie później niż 7 lat temu).
Abyś prężnie rozwijał swój biznes związany z prowadzeniem badań naukowych, prac rozwojowych lub działalnością innowacyjną DAIP oferuje Ci m.in.: usługi najmu lub dzierżawy powierzchni biurowej z pełnym wyposażeniem biurowym na preferencyjnych warunkach czyli warunkach korzystniejszych niż warunki rynkowe (słowem: taniej!), usługi najmu lub dzierżawy infrastruktury technicznej – ponownie na preferencyjnych warunkach, dostęp do Internetu i łączy telekomunikacyjnych, możliwość korzystania z faksu, ksera, drukarki i kopiarki, podstawowe media – prąd, ogrzewanie, wodę, szerokie możliwości promocyjne Twojego biznesu, m.in. poprzez stronę internetową Wrocławskiego Parku Technologicznego (WPT) i jego media społecznościowe, sale konferencyjne i pomieszczenia na potrzeby Twojego start-upu, szerokie możliwości organizacji szkoleń, warsztatów, konsultacji indywidualnych i spotkań z ekspertami – w zależności od Twoich potrzeb, doradztwo m.in. prawne i szkoleniowe, promocję i reklamę podczas uczestnictwa w branżowych targach.
Istotne jest jednak także to, że lokując swój start-up w strukturach DAIP będziesz mógł korzystać z szerokich kontaktów i ofert gospodarczych WPT, spotkasz i wymienisz się cennymi doświadczeniami, a być może też nawiążesz ścisłą współpracę, z Przedsiębiorcami z Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Medycznego czy Akademii Muzycznej. Warto też wspomnieć, że będziesz miał możliwość bliskiego kontaktu z Przedsiębiorcami, którzy prowadzą swoją działalność w drugim inkubatorze przedsiębiorczości zlokalizowanym w WPT – Inkubatorze Przedsiębiorczości i Technologii (IPiT). Lista firm zlokalizowanych w WPT: http://www.technologpark.pl/category/firmy
https://www.youtube.com/watch?v=KBdd6j_cR9o
Zdecydowałeś/zdecydowałaś, że warto być w DAIP?
Wobec tego musisz wykonać następujące kroki: 1. wypełnić wniosek przystąpienia do DAIP. 2. do wniosku musisz dołączyć jak najlepiej przygotowany biznesplan. 3. jeżeli prowadzisz już działalność gospodarczą – do wniosku dołącz dokumenty rejestrowe swojej firmy (np. NIP, REGON). 4. musisz jeszcze wypełnić wniosek o udzielenie pomocy de minimis. Z powyższymi dokumentami zgłoś się do Specjalisty ds. komercjalizacji wyników badań naukowych i praco rozwojowych ASP we Wrocławiu – m.in. w celu ostatecznej weryfikacji oraz uzyskania informacji „co dalej".
Od przyjęcia do DAIP dzielą Cię już w tym momencie tylko 2 kluczowe etapy: - uzyskanie koniecznej, pozytywnej rekomendacji ze strony ASP we Wrocławiu, - głosowanie nad przyjęciem Twojej kandydatury (Twojego start-upu) do DAIP na comiesięcznej Radzie DAIP, odbywającej się w siedzibie WPT.
Na tym etapie Twój pomysł na biznes/Twój wniosek o przyjęcie do DAIP będzie analizowany, oceniany i szeroko dyskutowany przez przedstawicieli naszej ASP, przedstawicieli i ekspertów z DAIP i WPT oraz przedstawicieli innych uczelni – współtwórców DAIP. Jeżeli uzyskasz rekomendację ASP Wrocław i pozytywnie przejdziesz głosowanie – będziesz mógł/mogła podpisać umowę z WPT o działalności w DAIP.
Z dobrodziejstw DAIP będziesz mógł/mogła korzystać przez 2 lata (z ewentualną opcją przedłużenia działalności w DAIP o 1 rok).
PAMIĘTAJ! Twoje Przedsiębiorstwo Akademickie/Firma/Start-up w DAIP musi rozwijać działalność badawczą, rozwojową lub innowacyjną. Działalność handlowa Twojego Start-upu jest ważna, oczywiście, ale nie może zdominować badań, rozwoju i innowacji!
Dane teleadresowe DAIP:
Dolnośląski Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości ul. Klecińska 123, budynek Alfa 54-424 Wrocław tel.: (71) 798-58-16 / 781-871-816 e-mail: kontakt@startupwro.pl
Dane teleadresowe Specjalisty ds. komercjalizacji wyników badań naukowych i prac rozwojowych:
Jakub Żuchowski Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu ul. Traugutta 19/21, pokój nr 103, piętro I (siedziba stała) 50-416 Wrocław, tel.: (71) 302 58 75 / e-mail: j.zuchowski@asp.wroc.pl
Osoby zainteresowane uzyskaniem informacji o DAIP bezpośrednio od jego pracowników
zapraszam na:
Dzień Informacyjny DAIP GDZIE: IV piętro tzw. „nowego budynku" ASP WRO, CSU na ulicy Traugutta. KIEDY: 11 grudnia, wtorek, w godzinach 9.00-14.00.
w ASP we Wrocławiu.