Festiwal Różność/Równość
Festiwal Różność/Równość to dwa tygodnie różnorodnych zdarzeń podejmujących tematy dotyczące różności i równości, w jak najszerszym znaczeniu tych słów.
Przede wszystkim to trwające od 26 kwietnia do 10 maja wystawy w 7 lokalizacjach: Sztuce na miejscu, Holu CSU.CI – „Projektowanie dla różności”, Auli, Przed Aulą, Galerii za Szkłem, Galerii Postument oraz Gablocie przy rektoracie – „(U)ważne książki”.
To performance i wykłady. To przestrzeń do spotkań, wymiany myśli, dyskusji, budowania wrażliwych, dobrych relacji. Zawsze może być lepiej.
Wyjątkowe osobowości i projekty prezentujące odważne wizje oraz prace skłaniające do refleksji, uwrażliwiające na siebie nawzajem, dotykające ważnych zagadnień odnoszących się do tematyki równości i różności. Mamy nadzieję, że staną się one okazją do poszerzenia horyzontów dla wszystkich uczestników i obserwatorów festiwalu.
Zapraszamy osoby związane z naszą uczelnią oraz publiczność spoza Akademii do udziału w tym wydarzeniu. Wspólnie twórzmy dobre otoczenie.
Wernisaże
26.04.2023, godz. 19:00 – Sztuka na miejscu
27.04.2023, godz. 13:00 – Hol CSU.CI
27.04.2023, godz. 14:00 – Aula/Przed Aulą/Gablota/Galeria Postument/Galeria za Szkłem
Wydarzenia specjalne 09.05.23
13:30 – Anita Wincencjusz-Patyna „(U)ważne książki" (sala 410 CSU.CI)
15:00 – Tomasz Mikołajczak „Kuloty, żaboty i peruki, czyli rzecz o modzie męskiej w sztuce rokoka” (sala 410 CSU.CI)
19:00 – G R A N I C A performans Moniki Wachowicz, wykonanie: Olena Matoshniuk, Antonina Romanova oraz Monika Wachowicz (Aula, pl. Polski)
20:00 – finisaż (Przed Aulą)
Kuratorki główne, koordynacja festiwalu: Anita Wincencjusz-Patyna i Aleksandra Zaczek
Współpraca kuratorska: Hubert Bujak i Grzegorz Rozwadowski