Dyplomy magisterskie w AWiW

Opublikowano 23 lip 2014
Dyplomy AWiW

W dniu 10 lipca 2014 roku w budynku Akademii na Placu Polskim odbyły się obrony dyplomów magisterskich studentów katedry architektury wnętrz pracowni pod kierunkiem prof. Dariusza Grzybowicza oraz prof. Krzysztofa Wołowskiego.

Przedstawione prace reprezentowały wysoki poziom. Każdy z dyplomów odznaczał się nowatorskim podejściem. Brak tendencyjności można było dostrzec w zróżnicowanym sposobie projektowania przestrzeni, wyborze tematu a także sposobie prezentacji projektu.

Tytuł magistra sztuki otrzymali:

Karolina Cykowska,

Emil Czumałowski,

Aleksandra Krupniewska,

Mariusz Pilarczyk,

oraz Sabina Wieczorek.

Wśród prac został szczególnie wyróżniony dyplom Karoliny Cykowskiej. Pierwszy raz w historii istnienia katedry AW, podczas obron prac magisterskich, elementem pacy dyplomowej był model projektowanego obiektu w postaci wydruku 3d. Prototyp wykonany w technologii SLS oddawał precyzyjnie detale skomplikowanej i futurystycznej konstrukcji. Dyplom zaprezentowany na 20 planszach ukazywał bioniczną formę Wrocławskiego Centrum Nowych Technologii - budynku mającego w przyszłości zadanie popularyzacji i rozwoju tak zwanej technologii XXI wieku w różnych dziedzinach przemysłu. Projekt zrywający z utartym schematem projektowania wyznacza kierunek, w którym małymi krokami zmierza współczesna architektura.

Bardzo ciekawe były również prace Sabiny Lenarczyk i Aleksandry Krupniewskiej. Koncepcja aranżacji działań kulturalnych w nieinwazyjnej przestrzeni miejskiej inspirowana formami powstałymi w pianie oraz projekt wnętrza oddającego autorską wizję salonu gier komputerowych odznaczała dbałość o nawet najdrobniejsze detale, a także niezwykle plastyczny sposób kreowania przestrzeni przez projektantki.

Umiejętności dyplomantów zostały docenione poprzez wysokie recenzje i oceny. Z murów uczelni wydostali się kolejni świadomi, zdolni i obdarzeni wysokim zmysłem estetycznym projektanci.

info: II Pracownia Projektowania Wnętrz
zamiescił: D. Banasz Katedra Scenografii