Przejdź do treści

Do czego służy sztuka publiczna?

Ogłoszenie
Opublikowano 04 kwi 2013

Do czego służy sztuka publiczna? Spotkanie z Cristianem Costą.

Do czego służy sztuka publiczna?

Spotkanie z Cristianem Costą.

Prezentacja artysty, rozpoczyna warsztaty ze studentami II stopnia, w ramach Otwartej Pracowni w Katedrze Mediacji Sztuki, dotyczące działań w przestrzeni publicznej.

Spotkanie odbędzie się 8.04.2013/.poniedziałek/ godz. 18.00 w Sali Audytoryjnej / 410/

Centrum Sztuk Użytkowych-Centrum Innowacyjności. ASP ul. Traugutta 19/21.

Warsztaty 9.04- 12.04, pracownia 409, oraz wybrane miejsca w przestrzeni publicznej.

Warsztaty są otwarte dla zainteresowanych z innych wydziałów

Ilość osób i szczegóły do uzgodnienia z artystą, po spotkaniu/ 8.04

Organizacja

Patrycja Sap- Samorząd studencki ASP

Marcin Mierzicki- Muzeum ASP

Tomasz Opania- Katedra Mediacji Sztuk

Christian Costa
Urodził się w Warszawie; mieszka w Neapolu i Warszawie. Costa zetknął się z różnymi rodzajami „sztuki publicznej", mieszkając w wielu europejskich miastach: w Wiedniu, Mediolanie, Rzymie i Londynie. Współpracował z Uniwersytetem L'Orientale w Neapolu i Uniwersytetem Śląskim w Katowicach jako tłumacz esejów, tekstów literackich i poezji. Pisał artykuły na temat muzyki i sztuk wizualnych dla włoskich magazynów „Rumore", „NextExit", „SuccoAcido". Kilka z jego opowiadań ilustrowane były przez L. Dalisi, M. Galateo, P. Mezzacapo. W 2002 r. współzałożył „container collectiva": grupę artystyczną i studio projektowania wizualnego. W latach 2002-2006, Costa miał około 20 wystaw pod pseudonimem „container".
W 2008 r., razem z artystą Fabrizio Ajello, był pomysłodawcą i założycielem projektu sztuki publicznej Spazi Docili (Przestrzenie Udomowione) we Florencji (www.spazidocili.org). Jego ulubionym technikami są instalacja, wideo i performance, często z wykorzystaniem dźwięku. Korzysta z fotografii cyfrowej i analogowej (Hasselblad) do produkcji materiałów, które z kolei wykorzystuje przy tworzeniu filmów wideo, kolaży, rysunków i instalacji.
Costa używa pojęcia „miejsca" jako swojego medium: w swoich pracach opowiada o tożsamości związanej z miejscem, sposobie, w jaki miejsca są postrzegane przez ludzi w nich mieszkających i ludzi z zewnątrz. Bada wzajemne relacje między tożsamością/pamięcią a miejscem oraz wpływ procesów społeczno-ekonomicznych na nasze kulturowe postrzeganie danego miejsca.

Marcin Mierzicki

Pozostałe aktualności