Inna Historia | Matrixstory

Inna Historia | Matrixstory

Serdecznie zapraszamy na wystawę studentów i dydaktyków Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów w wirtualnej galerii Kunstmatrix.

Wystawę można obejrzeć pod linkiem: https://artspaces.kunstmatrix.com/.../inna-historia...

Wystawa jest częścią obchodów 25-cio lecia Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów ASP we Wrocławiu. Kilka słów o idei wystawy:Inna Historia to cykl wystaw prezentujących różne metody prowadzenia narracji w nowych mediach. Tegoroczna, czwarta edycja odbywa się w wirtualnej przestrzeni galerii Kunstmatrix.

Zamknięte przez trwającą ponad rok pandemię COVID 19 instytucje kultury zmusiły nas do poszukiwań alternatywnych miejsc wystawienniczych. Naturalnym obszarem poszukiwań stał się internet, do którego przeniosło się całe życie artystyczne i kulturalne. Te alternatywne miejsca okazały się wirtualnym naśladownictwem - symulakrum - przestrzeni galeryjnych. Odsłoniły żywe jeszcze przywiązanie do tego, co było przed lockdownem i podważyły jednocześnie sens działalności wystawienniczej w tradycyjnej postaci.

Inna Historia | Matrixstory jest zaproszeniem do prowadzenia gry z takim miejscem i próbą znalezienia sensu w wirtualnej ekspozycji. Trzy, udające wnętrze galerii, otwarte moduły zawieszone w białej, nieskończonej przestrzeni – podpowiadają działania subwersyjne i ironiczne.

Wielkim nieobecnym tej wystawy jest oczywiście widz – w przestrzeni bez awatarów nic nie zaburza wirtualnej pustki. Obecność każdego z nas zostaje zredukowana do samotnego, kontemplującego spojrzenia.  

Uczestnicy wystawy: Jacek Bielak, Kinga Bartniak, Kinga Gralak, Pola Hajduga, Tymon Harlender, Tomasz Janus, Barnaba Król, Julia Łebek, Wiktoria Łebek, Marta Oleksy, Aleksandra Trojanowska, Unknown Otter, Unknown Rabbit, Anna Wacławek.

kuratorki: Aga Jarząb, Maja Wolińska


zamieściła AZG 

Galeria:

Więcej »