OPEN CALL / „BADANIA PRZESZŁOŚCI” / REZYDENCJA ARTYSTYCZNA

OPEN CALL / „BADANIA PRZESZŁOŚCI” / REZYDENCJA ARTYSTYCZNA

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku ogłasza otwarty nabór do programu rezydencji artystycznych pod nazwą „Badania przeszłości”.

OPEN CALL / 
„BADANIA PRZESZŁOŚCI”
rezydencja artystyczna

Termin trwania rezydencji / 1.07 – 31.08.2021

Tematem rezydencji będzie stworzenie cyklu prac nawiązujących do głównego tematu zaproponowanego przez organizatora polegającego na badaniu historii Ustki oraz okolic i opowiadaniu o niej przy użyciu środków wizualnych. Artysta/artystka podczas dwumiesięcznego pobytu stworzy cykl prac prezentowanych podczas końcowej wystawy, będzie współpracował/współpracowała z lokalną społecznością organizując warsztaty i wykona cykl działań w przestrzeni miejskiej. Przewidziane jest honorarium dla artysty/artystki za udział w programie.

Nabór skierowany jest do artystów i artystek polskich będących na różnych etapach kariery artystycznej, pracujących na polu szeroko rozumianych sztuk wizualnych, widzących możliwość pracy nad projektem w odniesieniu do tematu zaproponowanego przez organizatora. W czasie ośmiotygodniowej rezydencji artystycznych w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce przewidujemy pracę nad projektem, konsultacje z kuratorką rezydencji artystycznych, warsztaty z publicznością, działania w przestrzeni miejskiej, prezentację rezultatów pracy jako wystawy w Galerii Małej w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce.

Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń / 25.04.2021 / 23.59
Kuratorka programu /Weronika Teplicka / w.teplicka@bgsw.pl

REGULAMIN
Więcej informacji / w.teplicka@bgsw.pl

Partnerem programu jest Fundacja PZU.


zamieściła AZG

Galeria:

Więcej »