Wspomnienia, Podróże i Mapowanie / Anthony Huang i Chloe Wack

wernisaż: 28.05.2024, godz. 13:30

Conccrete Gallery
Traugutta 19/21, IV piętro, CSU.CI

Zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się 28 maja, o godz. 13:30, w Galerii CONCRETE.

Na wystawie prezentowane będą prace wykonane zarówno na Uniwersytecie Tennessee - Knoxville w ramach przygotowań do przyjazdu do Polski, jak i wykonane podczas czterotygodniowej rezydencji Anthony'ego Huanga i Chloe Wack na Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Pokazane zostanę indywidualne procesy tworzenia znaków, abstrakcji i charakterystycznej palety kolorów każdego z artystów poprzez wspólną konceptualną eksplorację podróży i mapowania jako metod znajdowania spokoju i refleksji.

Twórczość Anthony'ego Huanga jest pod wpływem daoistycznej filozofii "Wu Wei" oraz idei "podróży i obserwacji", która jest odzwierciedleniem jego potrzeby znalezienia równowagi psychicznej jako mieszkańca miasta. W pracach Chloe Wack proces śledzenia i zszywania jako metody poznawania i rejestrowania będzie badany głównie poprzez haftowane wydruki cyjanotypowe.

Podczas gdy artyści używają różnych procesów i metod drukowania, łączy ich wspólne zainteresowanie obserwacją i rejestrowaniem.

Anthony Huang i Chloe Wack przebywają we Wrocławiu na dwumiesięcznej wizycie studyjnej, wynikającej z umowy bilateralnej Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu z University of Tennessee, Knoxville.

Knoxville_poster

Anthony Huang
Anthony Huang jest tajwańsko-amerykańskim artystą. Urodził się w Tajpej, a wychował w Szanghaju w Chinach. W 2014 roku uzyskał licencjat z dziennikarstwa na Wschodniochińskim Uniwersytecie Nauk Politycznych i Prawa. Po spędzeniu czasu pracując jako profesjonalny tancerz towarzyski i producent teatralny w Szanghaju, przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, gdzie mieszkał najpierw w Los Angeles w Kalifornii, a następnie uzyskał swój pierwszy tytuł magistra ilustracji w Savannah College of Art and Design. Niedawno ukończył drugie studia magisterskie na University of Tennessee w Knoxville, gdzie uzyskał tytuł MFA w dziedzinie sztuki studyjnej ze specjalizacją w grafice.

Chloe Wack
Chloe Wack (ur. 1995) jest multidyscyplinarną artystką mieszkającą w Knoxville, TN. Jej praktyka obejmuje grafikę, malarstwo i tekstylia. Uzyskała dyplom AFA w Montgomery College w kampusie Takoma Park/Silver Spring, koncentrując się na projektowaniu graficznym, a następnie przeniosła się na Towson University, gdzie uzyskała tytuł licencjata z naciskiem na ilustrację i grafikę.  Po ukończeniu studiów pracowała w branży druku komercyjnego jako główny technik haftu i asystent sklepu w Graphix Haus, małej niezależnej drukarni poza Baltimore, MD. Chloe niedawno ukończyła studia magisterskie na University of Tennessee w Knoxville, gdzie uzyskała tytuł MFA w dziedzinie sztuki studyjnej ze specjalizacją w grafice.

Pozostałe wydarzenia