Visual music

Wydarzenie
Opublikowano 17 Maj 2022
im

Wykład otwarty prof. Ewy Kowalskiej-Zając pt. „Visual music” i grafika muzyczna jako przejawy tendencji intermedialnych we współczesnej kulturze.

Koło Artystyczno-Naukowe Nowych Mediów Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego zaprasza jako współorganizator na warsztaty interdyscyplinarne dla studentów uczelni artystycznych w ramach Triennale Rysunku Wrocław 2022

Otwarty wykład rozpoczyna cykl warsztatów intermedialnych „Partytura jest rysunkiem”(więcej informacji o warsztatach na www.trwo.pl). Celem wykładu jest prezentacja nowych rozwiązań notacyjnych pojawiających się w partyturach dzieł komponowanych w II połowie XX wieku i analiza wzrastającej roli czynnika wizualnego w postaci zjawiska „visual music” oraz gatunku grafiki muzycznej.

Organizator: Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
Partner wydarzenia: Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu