Szkoła szkła we Wrocławiu – wczoraj i dziś

au Centre international du Vitrail

5 rue du Cardinal Pie
28000 Chartres

Wykład Adama Włodarczyka w Międzynarodowym Centrum Witrażu w Chartres.

W swojej prezentacja dr Adam Włodarczyk opowie o historii jedynego w Polsce Wydziału Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zaprezentuje najważniejsze osiągnięcia Wydziału Szkła oraz jego unikalną rolę w designie i sztuce europejskiej.

Adam Włodarczyk

W ramach europejskiego programu wymiany Erasmus, Międzynarodowe Centrum Witrażu gości w rezydencji dr Adama Włodarczyka, artystę plastyka i twórcę witraży. Absolwent Wydziału Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu z 2013 roku, w 2022 roku uzyskał tytuł doktora. Prowadzący zajęcia na swojej alma mater, kieruje również własną pracownią witrażu w ODT Światowid we Wrocławiu, a także uczestniczy w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych.

Pozostałe wydarzenia