Stare i nowe plakaty Magdaleny Wosik w Starej Kotłowni w Olsztynie

7 — 30 cze 2023

Stara Kotłownia,
Centrum Ekspozycyjnym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

14 czerwca o godzinie 18 odbędzie się wernisaż dwu wystaw w Centrum Ekspozycyjnym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego Stara Kotłownia w Olsztynie. Jedną z nich będzie prezentacja plakatów Magdaleny Wosik.

Przestrzeń Starej Kotłowni pozwala nam zaprezentować się z dużym rozmachem. Dlatego pokazujemy tam dwie odrębne wystawy, dla których wspólnym mianownikiem jest nazwisko kuratorki obydwu – Magdaleny Wosik z Pracowni  Książki w ASP im. E. Gepperta we Wrocławiu.

„Stare i nowe plakaty. Magda Wosik” – to zestaw prac, które w większości zaprojektowałam na konkursy. Część z nich nagrodzono i wydrukowane w większym nakładzie pojawiały się w przestrzeni miejskiej, inne trafiły do szuflady i chętnie się nimi dzielę przy takich, jak ta, okazjach. Zebrałam głównie plakaty kulturalne i społeczne, wśród nich wiele poświęconych wydarzeniom związanym z Wrocławiem. Zdecydowałam także, aby dołączyć całkiem pokaźny, choć niepełny, zbiór prac anonsujących moje autorskie wystawy – w tym plakat  „Lew się leni, słoń się słania” – do wystawy ilustracji, z którą gościłam w olsztyńskiej Galerii Amfilada na przełomie 2021 i 2022 roku.

Wybrałam te stare i nowe prace, które szczególnie lubię. Zwłaszcza plakaty energetyczne i pulsujące kolorem traktuję jako nośniki mojego przesłania dla świata: bądźmy (mimo wszystko) optymistami;).

M. Wosik

M. Wosik_Olsztyn