Srebro także w Koperniku

SDK Kopernik

ul Koziorożca 14
59-220 Legnica

W maju Legnica „oddycha srebrem”, bo jest to miesiąc prezentacji wystaw i wydarzeń pod egidą Legnickiego Festiwalu SREBRO, imprezy o ponad 40-letniej tradycji, uznawanej za najważniejsze europejskie święto biżuterii artystycznej.

W tym roku Srebro dociera także do Kopernika, gdzie zobaczymy wystawę nawiązującą do tegorocznego hasła festiwalu, które brzmi „EMPATIA”. Nie będą to jednak obiekty biżuteryjne, ale różnorodne media (instalacje, wideo art czy książka artystyczna), które dadzą pole do wypowiedzi o współodczuwaniu, wymianie emocjonalnej czy wzajemnym wsparciu. Artyści, studenci wrocławskiej ASP z kierunku Mediacja Sztuki, zdefiniują to uczucie na rozmaite sposoby, czasem dalekie od naszego potocznego myślenia.

Srebro także w Koperniku

Z pewnością, dzięki zaproszeniu do współpracy młodych twórców, zobaczymy w Koperniku coś, czego jeszcze nie było, co w zaskakujący sposób poszerzy nasze pojmowanie nie tylko empatii, ale także nasze wyobrażenie na temat dzieła sztuki. Z pewnością sprzyjać będą temu najnowsze realizacje studentów oparte na motywie poezji, graffiti, zupy pomidorowej czy nawet praca przekształcająca brzmienie litery z użyciem mikrofonu, głośnika i gęstej cieczy.

Uroczyste otwarcie wystawy studentów Pracowni Słowa i Obrazu Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu odbędzie się 24 maja, natomiast na weekend otwarcia Festiwalu Galeria sztuki zaprasza w dniach 10-11 maja 2024. Wystawa w SDK Kopernik potrwa do 23 czerwca.

Pozostałe wydarzenia