Olena Matoshniuk ~ Pod wodą

od 22.00

Tamka Art-Hub
wyspa Tamka 2 , Wrocław

Zapraszamy na wystawę rezydencyjną Oleny Matoshniuk ~ Pod wodą, która odbędzie się w ramach Tamka Gallery Night.

Tamka Gallery Night to całonocne wydarzenie, podczas którego zaprezentowane zostaną efekty rezydencji artystycznych jakie odbyły się w przestrzeniach budynku Tamka Art-Hub. Wydarzeniu towarzyszy muzyczne afterparty.

Wydarzenie Facebook Olena Matoshniuk ~ Pod wodą w ramach Tamka Gallery Night.

Partnerem Tamka Gallery Night i kuratorem rezydencji artystycznych jest Galeria u Agatki.

Olena Matoshniuk Pod wodą

Olena Matoshniuk, urodzona w Łucku, mieszka i pracuje we Wrocławiu. Absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu (pracownia malarstwa prof. Mariana Waldemara Kuczmy), Łuckiego Narodowego Uniwersytetu Technicznego na specjalności design oraz indywidualnego programu nauczania w pracowni malarskiej Wiery Końskiej. Zdobywczyni Stypendium Prezydenta Ukrainy dla młodych artystów, stypendystka programu Gaude Polonia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP oraz trzykrotna laureatka Stypendium Prezydenta Wrocławia w zakresie twórczości i edukacji artystycznej. Zwyciężczyni i dwukrotna finalistka ogólnopolskiego konkursu Studencki Nobel w kategorii sztuka. Nominowana do konkursu Artnoble dla najlepszych dyplomów uczelni artystycznych w Polsce oraz Nagrody Roku ZPAP Wrocław. Autorka wystaw indywidualnych i uczestniczka pokazów zbiorowych w kraju i za granicą oraz licznych plenerów artystycznych i warsztatów. Zajmuje się malarstwem, performance i działaniami intermedialnymi. Animatorka kultury i sztuki. Członkini Związku Polskich Artystów Plastyków. Jej prace znajdują się w zbiorach Muzeum Sztuki Współczesnej Ukrainy Korsaków, Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej, Fundacji Krupa Gallery oraz prywatnych.

Strona autorska: Olena Matoshniuk FB i Olena Matoshniuk IG

Pozostałe wydarzenia