O nas, Vladimír Kovaříka i Marka Sienkiewicza

Centrum Sztuk Użytkowych
Akademii Sztuk Pieknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
ul. Traugutta 19/21

Zapraszamy na wystawę Marka Sienkiewicza i Vladimíra Kovaříka do Galerii Neon. Wystawa potrwa do 29.09.2022. Finisaż w dniu 28.09.2022 o g. 17.00.

Vladimír Kovařík

Dyplom na Akademii Sztuki, Architektury i Wzornictwa w Pradze w 1991 roku. Po ukończeniu studiów pracował jako projektant i dyrektor artystyczny w sferze prywatnej. W 2018 roku uzyskał tytuł profesora. Obecnie prowadzi Pracownię Projektowania Produktu na Wydziale Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Tomasa Baty w Zlinie. Autor wystaw indywidualnych, uczestnik wielu wystaw zbiorowych, sympozjów, rezydencji artystycznych i pokazów designu, w Czechach i zagranicą.

Marek Sienkiewicz

urodzony we Wrocławiu, absolwent poznańskiej PWSSP. Dyplom z rzeźby zrealizował w pracowni prof. Jana Berdyszaka (1994). Autor wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Obecnie jest wykładowcą na ASP im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, na Wydziale Rzeźby i Mediacji Sztuki. Zajmuje się rzeźbą i jej „miejscem” w innych mediach.

Pozostałe wydarzenia