Niezmącenie

6 wrz — 4 paź 2024
Wernisaż 06.09.2024 | 18:00

Galeria CK Agora

Cykl "Ja, ślepa kobieta" jest próbą wniknięcia we wnętrze drugiej kobiety – swoistym eksperymentem, mającym na celu zbadanie, gdzie kończą się emocje artystki, a zaczynają innych. Kocielska jest świadoma swoich ograniczeń:

Jak daleko uda nam się zajrzeć, co ujrzeć i wyłapać, a co .. wymyślić?

Poszukiwania artystki nie dotyczą jedynie kobiet. W cyklu "Mała wrażliwość" spogląda również na dzieci – zgłębia zapomniany przez nas rodzaj emocji poznawczych, doświadczeń, wrażeń. Jest to studium egzystencji człowieka w jego pierwszych miesiącach życia.

Kocielska w sposób czuły eksploruje tematy cielesności, tabu, wstydu, lęku, dumy, ale też błogości i spokoju.

𝗠𝗢𝗡𝗜𝗞𝗔 𝗞𝗢𝗖𝗜𝗘𝗟𝗦𝗞𝗔
Ur. w Rzeszowie, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej (2014) oraz Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego (2016). Dyplom magisterski z dziedziny malarstwa obroniła w 2016. W 2023 ukończyła studia podyplomowe na kierunku Mediacja i Rynek Sztuki na ASP we Wrocławiu. Obecnie pracuje jako architektka we Wrocławiu – specjalizuje się w projektowaniu wnętrz statków wycieczkowych. Kontynuuje działalność artystyczną, tworząc głównie w malarstwie olejnym i akwarelowym.

Niezmącenie

Pozostałe wydarzenia