“L” – wystawa Laury Gizickiej i Laury Szpilki

Galeria pod Psem

ASP Wrocław
Plac Polski 3/4

Wystawa rysunkowa Laury Gizickiej i Laury Szpilki, studentek rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusz Gepperta we Wrocławiu. Opowieść o poszukiwaniu tożsamości i drogi do zrozumienia.

Ich alfabet liczy dwadzieścia cztery litery. Zarówno pierwszą jak i ostatnią jego literą jest A. Alfabet istniał przed stworzeniem wszechświata. Każda z liter wyłoniła się z poprzedniej i głosiła jej część, dopóki całego alfabetu nie przepełniła duma. Litery ustawiły się po obu stronach L, środkowej, niczym stojące naprzeciw siebie wrogie obozy, i trwały tak dopóty, dopóki nie uświadomiły sobie, że bez współpracy nie powstanie język i wszystkie chwyciły się za ręce.

fragment książki “Z rzeczy pierwszych” Eliota Weinbergera

L – wystawa Laury Gizickiej i Laury Szpilki

Laura Szpilka studentka III roku na kierunku Rzeźba, w pracach rysunkowych tworzy impresyjne szkice ulotnych emocji i wrażeń, używając swobodnej kreski i plam barwnych. Jej prace często odnoszą się do wspomnień i doznań związanych z domem i dorastaniem, więc i formalnie nawiązuje do dziecięcej swobody i spontanicznej ekspresji, odwołując się do przywidzeń, snów i motywów literackich.

Laura Gizicka studentka V roku na kierunku Rzeźba, w swoich pracach eksploruje tematy wzajemnego przenikania się świata fizycznego z przestrzenią sacrum. Tworzy sztukę w odniesieniu do starożytnych cywilizacji i pierwotnych plemion, łącząc je z kolorowym światem magicznych istot z innych wymiarów. Inspiruje ją terapeutyczny aspekt twórczego wyrażania się, a jej dzieła odnoszą się do pracy z emocjami i podświadomością. Ważną rolę w twórczości artystki zajmuje kobiecość jej życiodajna moc i zdolność transformacji.

kuratorka: Laura Gizicka

Pozostałe wydarzenia