Alina Kindiak, Czy my się znamy? – wystawa fotografii inscenizowanej

Galeria Hol przed Aulą

Akademia Sztuk Pięknych im Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
Pl. Polski 3/4

Zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się 17 lipca o godz. 17:00 w Galerii Hol Przed Aulą.

To nie jest tylko wystawa fotografii. To przede wszystkim badanie osobowości różnych ludzi: ich nawyków, sposobów zachowania, manier, osobistych historii, aktywności twórczej, środowiska i jego opinii na temat badanych, zapoznanie się z prezentacją tych ludzi w mediach społecznościowych.

Każda z tych osób miała wpływ na mnie podczas mojego pobytu na programie Gaude Polonia. Miałam szczęście trafić do Katedry Mediacji Sztuki. Tutaj nie tylko poznałam wspaniałych wykładowców, studentów, artystów, ale również odkryłam nową formę myślenia i poznawania świata poprzez sztukę. Część uczestników jest spoza Akademii. Są ludzie, których nie zdążyłam włączyć do projektu. Wszyscy mieli pewien wpływ na mnie przez te pół roku.

W projekcie „Czy się znamy?” jestem reżyserką i badaczką. Być może jest to subiektywne lub zbyt inscenizowane. Ale dlaczego nie? Najbardziej dziękuję za zaufanie wszystkim, którzy uczestniczyli w projekcie. Dziękuję mojej wspaniałej kuratorce Monice Aleksandrowicz. Dziękuję studentom Mediacji Sztuki za inspirację. Dziękuję Narodowemu Centrum Kultury w Warszawie za możliwość zmiany mojego świata.

Alina Kindiak

Uczestnicy projektu: Ewa Martyniszyn, Ewa Zarzycka, Monika Aleksandrowicz, Maria Wrońska, Liliana Zeic, Maria Bitka, Wera Śliwowska, Vassiliy Dergachyov, Lilianna Leń, Olena Matoshniuk, Michał Pietrzak, Marek Stanielewicz, Tomasz Opania, Lida Holosko.

Projekt plakatu: Yonchi Savenok

Alina Kindlak, Czy my się znamy