Blended Intensive Program "The other(ness) in art and aesthetics"
Wydarzenie organizowane jest przez Szkołę Doktorską ASP we Wrocławiu i DWMiP od 11 do 15 maja 2026.
W wydarzeniu, organizowanym w ramach programu Erasmus+, udział wezmą doktoranci i wykładowcy z naszej uczelni oraz zaproszeni goście - doktoranci i wykładowcy z 7 zagranicznych uczelni artystycznych z Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Litwy i Norwegii.
Eksplorować będziemy problematykę inności - w szerokiej perspektywie, zarówno od strony teoretycznej (filozoficznej i kulturoznawczej), jak i artystycznej. Program wzbogacają też inne wydarzenia towarzyszące, otwarte dla szerszej publiczności akademickiej - takie jak zaplanowana na 14 maja konferencja (podczas której wykład otwierający wygłosi Profesor Wolfgang Welsch) i trwająca od 15 do 26 maja wystawa.