Studiuj konserwację i restaurację ceramiki i szkła we Wrocławiu!

Opublikowano 18 wrz 2024
and
Studiuj konserwację i restaurację ceramiki i szkła we Wrocławiu

Przedłużyliśmy rekrutację uzupełniającą na nasz kierunek do 20 września.

Egzaminuje nas ogień, w którego blasku i cieple podczas wielogodzinnego czuwania nad procesem wypału, weryfikujemy nasze receptury, technikę i talent. W roku akademickim 2013/2014 na Wydziale Ceramiki i Szkła został powołany do życia nowy kierunek studiów: Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki, tak więc obok uczelni artystycznych w Warszawie, Krakowie i Toruniu, wrocławska Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta staje się czwartym ośrodkiem kształcącym konserwatorów i restauratorów dzieł Sztuki, ale jako jedynym w specjalizacji Konserwacja i Restauracja Ceramiki i Szkła.

Studiuj konserwację i restaurację ceramiki i szkła we Wrocławiu

Nasze studia dają szansę zdobycia zawodu artysty ceramika i konserwatora dzieł dawnych mistrzów sztuki witraży, porcelany, ceramicznego detalu architektonicznego, ceramicznej i szklanej rzeźby unikatowej.

Interdyscyplinarny program studiów łączy wiedzę artystyczną, humanistyczną i nauki przyrodnicze. Dają możliwość studiowania w relacji mistrz-uczeń, gdyż grupa studencka składa się tylko z ośmiu osób. W czasie studiów organizujemy praktyki zawodowe, wyjazdy terenowe oraz plenery w zabytkowych obiektach. Od trzeciego roku studiów studenci biorą udział w europejskim programie stypendialnym "Erasmus".

Perspektywy zawodowe: dyplom pozwala na samodzielne prowadzenie działalności konserwatorskiej i restauratorskiej lub pracę zespole specjalistów zajmujących się konserwacją i restauracją dzieł sztuki. Naukowa konserwacja ceramiki i szkła to nowa dziedzina wiedzy, wymagająca współpracy ze specjalistami wielu nauk pomocniczych, a uprawiający ten zawód łączą talent artysty oraz warsztat ceramika i szklarza. Tylko wrocławska ASP daje szansę uzyskania takich uprawnień w unikalnej i poszukiwanej na rynku sztuki specjalizacji.