Przeglądy w Katedrze Scenografii

Opublikowano 18 cze 2024
im
PRZEGLĄDY W KATEDRZE SCENOGRAFII

10 i 11 czerwca odbyły się przeglądy w Katedrze Scenografii. Prezentowane były prace ze wszystkich pracowni: Scenografii Teatralnej, Scenografii Filmowej i TV, Scenografii Teatru Lalek, Projektowania Ubioru Kreacyjnego, Podstaw Projektowania Przestrzennego oraz Laboratorium Przestrzeni Scenograficznych.

W ramach przeglądów można było obejrzeć formy stworzone przez studentów w semestrze letnim – projekty scenograficzne oraz kostiumowe, obiekty świetlne, lalki oraz maski, wideo, animacje oraz instalacje multimedialne.

Również w ramach przeglądu odbyła się wystawa “Rozpychamy się 2” prezentująca realizacje studenckie z przedmiotów: Technologie świetlne, Narzędzia intermedialne, Strategie Artystyczne i kursu Light as a Creative Tool. Na wystawie można było zobaczyć realizacje osób studenckich z kierunków: Scenografia, Sztuka Mediów, Rzeźba oraz ze studiów anglojęzycznych II stopnia (MFA), a także studiujących w ramach programu Erasmus+.