Praca idzie pełną parą !!!

Opublikowano 04 sty 2011

U zbiegu ulic Traugutta i Krasińskiego powstaje Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności .

Zdjęcia : Piotr Osowicz

21. września 2010r – Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu podpisała z firmą Hochtief Polska S.A. umowę na inwestycję pn „ Budowa Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności."

Wartość projektu wynosi : 61 970 894,73 PLN

Wartość dofinansowana z Unii Europejskiej: 45 406 120,91 PLN

Czas realizacji : październik 2010 – kwiecień 2012 rok.

Realizowane prace obejmują budowę nowego budynku dydaktyczno-warsztatowego wraz z z wykonaniem otaczającej infrastruktury. Nowy budynek powstanie u zbiegu ulic Traugutta i Krasińskiego i zajmie powierzchnię ponad 13.000 mkw. Obiekt będzie miał cztery kondygnacje nadziemne i jedna podziemną .Jego wysokość do poziomu attyki sięgnie 25 metrów.

Na parterze zaprojektowano pracownie projektowe i studia ceramiki i szkła. Tu także studenci będą mogli pracować w specjalnie stworzonej dla nich mini hucie do wytopu szkła. Oprócz pracowni i laboratoriów na parterze swoje miejsce znajdzie dostępna dla gości z zewnątrz galeria sztuki. Na wyższych poziomach budynku znajdą się m.in. trzy sale seminaryjne w tym dwie mniejsze i jedna większa, która będzie mogła pomieścić 150 studentów.

Budynek został zaprojektowany w formie prostej bryły okrytej szklana elewacją. Przeszklone ściany nadają budynkowi lekkości , a ogród , który stanowi centralny punkt Akademii , odbija się na elewacji, przez co zyskuje charakter rozszerzającego się parku.