Międzynarodowa wystawa szkła „Exit” w Krakowie

ul. Stawowa 61
poziom 1
Kraków

13 marca w Galerii Bronowice w Krakowie miało miejsce otwarcie kolejnej odsłony projektu „Exit” .

Wystawa prezentuje prace powstałe podczas Międzynarodowych Warsztatów Szkła pt. „Exit”, zorganizowanych przez Katedrę Szkła w naszej hucie w maju 2022 roku. Współorganizatorem wydarzenia była Akademia Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie. W warsztatach udział wzięło pięć uczelni artystycznych: ASP Kraków, ASP Wrocław, Lwowska Narodowa Akademia Sztuki, Akademia Sztuki i Desingu w Bratysławie oraz Uniwersytet Tomasa Baty w Zlinie.

Exit – Wyjście

wskazuje miejsce, z którego można się wydostać, wyjść , nie każdy musi skorzystać, jedni czują się dobrze w miejscu w którym są, inni chętnie skorzystają z możliwości zmiany. Projekt został napisany w czasie pandemicznej izolacji, która dla jednych była bardzo trudna, a dla innych stanem, w którym odnaleźli się. Polscy i zagraniczni artyści, ukazują za pomocą szkła własną drogę odczuć, jakie towarzyszyły im przy projekcie EXIT.

Artystki i Artyści

Monika Rościszewska, Agnieszka Leśniak-Banach, Antonina Joszczuk - Brzozowska, Patrik Illo, Irena Czepcova, Julia Ciułek, Ewa Wolniewicz, Agnieszka Sowińska, Weronika Chrząstek, Zuzana Kováčiková, Jakub Sojka, Martin Jurik, Adrianna Wołos, Iryna Volodimorivna, Josefína Kuthanová,Alžběta Vocelová.

Kuratorka odsłony krakowskiej: dr Monika Rościszewska

Dziękujemy gościom za liczne przybycie, a szczególnie JM Rektorowi ASP Kraków prof. Andrzejowi Bednarczykowi oraz Dziekanowi Wydziału Rzeźby prof. Janowi Tutajowi.

Pozostałe wydarzenia