Empatia. Najciemniejsza z ludzkich nocy

Opublikowano 28 Maj 2024
im
Empatia. Najciemniejsza z ludzkich nocy

Studenci kierunku MEDIACJA SZTUKI Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu zrealizowali, w ramach działań w pracowni Słowa i Obrazu, prowadzonej przez dr Katarzynę Gemborys i dr hab. Małgorzatę Kaczmarską, wystawę pt. EMPATIA. NAJCIEMNIEJSZA Z LUDZKICH NOCY.

Wystawa jest częścią tegorocznej edycji międzynarodowego festiwalu Srebro 2024 organizowanego przez Galerię Sztuki w Legnicy. Przewodnim tematem 32. edycji tego wydarzenia jest hasło EMPATIA.

Uroczyste otwarcie wystawy naszych studentów odbyło się 24 maja 2024 r. w SDK Kopernik (ul. Koziorożca 14, sala wystawowa „Na piętrze”) w obecności artystów, dyrektor SDK „Kopernik” – Urszuli Juchnik-Pogorzelskiej, dyrektor Galerii Sztuki w Legnicy – dr Justyny Teodorczyk oraz przedstawicieli wrocławskiej ASP i przybyłych gości.

Wystawa potrwa do 21 czerwca 2024 r.

Artyści biorący udział w wystawie:

Hana Ahmeti, Maja Bernaczek, Julia Borowiecka, Nina Burdzy, Aleksandra Gulbinowicz-Gembacka, Natalia Jaskólska, Radosław Jaszczyszak, Anna Fąfara, Maja Koszyca, Michał Kowalczys, Weronika Lilla, Anna Nowak, Szymon Osiński, Kamil Pasierski, Jagoda Patron, Martyna Piętka, Lena Ptak, Wiktoria Puławska, Aleksandra Rydzik, Wiktoria Szulak, Daria Wyrwa, Małgorzata Zawistowska, Aleksander Zid

Opieka dydaktyczna i kuratorska: dr Katarzyna Gemborys, dr hab. Małgorzata Kaczmarska / Mediacja Sztuki, ASP we Wrocławiu

Współpraca kuratorska: dr Justyna Teodorczyk / Festiwal Srebro 2024, Galeria Sztuki w Legnicy

Współpraca: Urszula Juchnik-Pogorzelska / SDK Kopernik w Legnicy

Relacja fotograficzna: archiwum Galerii Sztuki w Legnicy 2024, fot. Gosia Banaszkiewicz

Pozostałe wydarzenia