Anatomia znaku
Hol Główny CSU.CI
Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności, ASP Wrocław
ul. Traugutta 19/21
Wrocław
Anatomia znaku to poszukiwanie układów i funkcji w relacjach słowo – obraz oraz tego co niewidoczne, niejawne i tajne w codziennej komunikacji. Wydaje się to szczególnie ważne we współczesnym świecie, gdzie informacja staje się walutą, a sprawy prywatne mogą stać się publiczne bez naszej wiedzy i zgody.
Prezentowane prace studentek i studentów Katedry Mediacji Sztuki, zrealizowane w ramach Pracowni Słowa i Obrazu, to próba stworzenia własnego wizualnego języka wypowiedzi, zapewniającego bezpieczeństwo i intymność, operującego symbolami i strategiami szyfrowania stosowanymi od wieków po współczesne kody, wynikające z kultury kapitalizmu. Jest to także gra pomiędzy twórcą i odbiorcą. Dekodowanie znaczeń czy poszukiwanie ukrytych metafor jest przecież częścią alfabetyzacji wizualnej. To co ukryte między słowem i obrazem ma być również zachętą do interakcji i tworzyć przestrzeń dialogu zarówno z twórczynią/twórcą, jak i z samym sobą. Anatomia znaku to także ćwiczenie z posługiwania się językiem sztuki poprzez pojęcie znaków i kodów, do którego zachęcamy wszystkich odwiedzających tę wystawę.
Uczestnicy i uczestniczki
Katarzyna Bogusz, Aleksandra Gulbinowicz-Gembacka, Radek Jaszczyszak, Szymon Osiński, Alicja Przybyszowska, Aleksandra Rydzik, Kalina Radomska, Aleksandra Szczęśniak, Marta Wiśniewska, Daria Wyrwa, Agata Zielińska, Julia Zioła.
Kuratorki
dr Katarzyna Gemborys, Lilianna Leń.