VI Pracownia Rysunku
Program i cel
Podstawową zasadą kształcenia w VI Pracowni Rysunku jest poszanowanie wrażliwości artystycznej każdego studenta, uwzględniające stopień zaawansowania indywidualnych uzdolnień, jego świadomości artystycznej oraz obszaru zainteresowań twórczych.
Główne cele kształcenia to:
- rozwijanie indywidualnego języka rysunkowej wypowiedzi,
- kreowanie postawy twórczej poprzez systematyczną i zaangażowaną pracę,
- przygotowanie do aktywnego funkcjonowania w profesjonalnej przestrzeni artystycznej.
Podstawą edukacji w naszej Pracowni na wszystkich latach i kierunkach studiów są działania oparte na problemach dotyczących: studium aktu i jego interpretacji, różnorodnych i uniwersalnych obszarów tematycznych ujętych w tzw. zadania semestralne, poszukiwań i eksperymentów własnych.
Najciekawsze prace prezentujemy na corocznych wystawach organizowanych w przestrzeniach wystawienniczych ASP i stałej ekspozycji w Pracowni 212P.
Rysunek w naszej Pracowni to autonomiczna dyscyplina artystyczna dająca studentom możliwość pełnego eksperymentowania z podłożem, wszelkimi technikami i poszukiwaniami innowacyjnych środków wyrazu. To także miejsce na indywidualne próby z nowymi mediami. Realizujemy różnorodne międzynarodowe programy i wydarzenia artystyczno-badawczo-naukowe skierowane do studentów, takie jak: Figurama – Międzynarodowy Przegląd Figuratywnego Rysunku Studenckiego, Labirynt – projekt wymiany studenckiej i wystawy zrealizowany z Accademią Di Belle Arte Di Roma we Włoszech, Summer Art School – projekt edukacyjny zakończony wystawą, zrealizowany z Kyung Hee University w Korei, Lekcja anatomii dr Gunthera von Hagensa – zajęcia w laboratorium Gunthera von Hagensa w Guben, w Niemczech, Drawing Connections – wystawa rysunku studenckiego w Charlotte University NY w Stanach Zjednoczonych.
Pracownia prowadzi kształcenie w zakresie rysunku dla studentów od I do V roku studiów stacjonarnych wszystkich specjalności oraz studentów Programu Erasmus. Ponadto prowadzimy indywidualne zajęcia w ramach studiów niestacjonarnych MFA in Visual Arts. Zajęcia odbywają się w języku polskim, angielskim i niemieckim przez trzy dni w tygodniu:
Raz w miesiącu odbywa się obowiązkowy przegląd wewnętrzny. W trakcie zajęć realizowane są bieżące korekty i rozmowy dotyczące systematycznie wykonywanych prac.
Warunki zapisu
Warunkiem zapisu do pracowni jest mailowe lub osobiste zgłoszenie oraz prezentacja portfolio.