Wystawa Plan T w Gdyńskim Centrum Filmowym

Wystawa Plan T w Gdyńskim Centrum Filmowym

Serdecznie zapraszamy na wystawę kuratorowaną przez Barbarę Stelmachowską, studentkę Szkoły Doktorskiej.

Wystawa odbywa się w ramach festiwalu Gdynia Design Days i do 11 lipca 2021 można zobaczyć ją w Gdyńskim Centrum Filmowym, a także w internetowym przewodniku pod adresem guide.gdyniadesigndays.eu . 

"W ostatnich latach coraz chętniej zapraszamy rośliny do naszych domów. Przyglądamy się im inaczej niż wcześniej, z większą uważnością, zachwytem i szacunkiem. W pewnym sensie stajemy się z nimi bardziej solidarni. Czy dostrzegliśmy wreszcie, że przetrwanie wielu z nich zależy od nas, a nasze życie od nich?

Jedną z podstawowych, najbardziej pierwotnych potrzeb człowieka jest kontakt z naturą. Wydawać się to może oczywiste. Niewielu z nas zdaje sobie jednak sprawę z tego, że ponad 99% okresu ewolucji gatunku ludzkiego przebiegało w środowisku naturalnym, w otoczeniu niezmienionym przez człowieka. Świat, w którym funkcjonujemy współcześnie, czyli w uproszczeniu – świat po rewolucji przemysłowej, jest miejscem stosunkowo „nowym” dla gatunku ludzkiego. Nasze ciała i umysły wyewoluowały w świecie biocentrycznym, nie w świecie zaprojektowanym przez człowieka."


zamieśćiła azg

Galeria:

Więcej »