WELCOME WEEK 2020

WELCOME WEEK 2020

Od 5 do 8 października nasza Akademia zorganizowała tydzień powitalny dla studentów z zagranicy.

Uczestnicy wymiany Erasmus+, MFA oraz reprezentant szkoły doktorskiej mieli okazję poznać lepiej Wrocław i nawiązać kontakt z innymi studentami, którzy dopiero przyjechali do naszego miasta. W trakcie tygodnia powitalnego studenci:

·       zapoznali się z topografią budynków Akademii,

·       poznali zespół Biura Współpracy Międzynarodowej oraz Koordynatorów Programu Erasmus+ na poszczególnych kierunkach,

·       uczestniczyli w intensywnych warsztatach z komunikacji międzykulturowej wraz z pracownikami Biura Współpracy z Zagranicą,

·       wzięli udział w całodziennej wycieczce po Wrocławiu z przewodnikiem,

·       zwiedzili Muzeum Narodowe oraz Muzeum Historyczne we Wrocławiu,

·       poznali historię miasta z  perspektywy rzeki, podczas rejsu po Odrze,

·       spróbowali tradycyjnych polskich potraw.

WELCOME WEEK otwierający semestr zimowy 2020/21 dla studentów zagranicznych był w tym roku wyjątkowy ze względu na szczególne środki bezpieczeństwa, przedsięwzięte z powodu pandemii.

- Zagrożenie epidemiologiczne miało również wpływ na ilość studentów. W tym roku w naszym Welcome Week uczestniczyło zaledwie 10 studentów, choć w poprzednich semestrach ta liczba sięgała nawet 50. Mimo to postanowiliśmy przygotować dla nich ten tydzień z takim samy zaangażowaniem, jak zawsze. Właśnie teraz, w obliczu pandemii, nasi zagraniczni studenci potrzebują jeszcze lepiej poznać uczelnię i ludzi, do których mogą się zwrócić o pomoc – mówi Kinga Bacewicz z Działu Współpracy Międzynarodowej i Promocji  – To, że studenci zagraniczni zdecydowali się przyjechać do Polski świadczy o ich samodzielności, ale także o renomie naszej Akademii za granicą. Mamy nadzieję, że również w tak niepewnym czasie będziemy mogli zapewnić im stały dostęp do nauczania oraz potrzebne wsparcie.

Działania w ramach Welcome Week zostały zrealizowane w ramach Programu NAWA WELCOME TO POLAND. Program WELCOME TO POLAND jest finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój, projekt pozakonkursowy pt. Podniesienie kompetencji kadry akademickiej i potencjału instytucji w przyjmowaniu osób z zagranicy - Welcome to Poland, realizowanego w ramach Działania 3.3. umiędzynarodowienie polskiego szkolnictwa wyższego, określony we wniosku o dofinansowanie projektu POWR.03.03.00-IP 14/18.


zamiesćiła AZG

Galeria:

Więcej »